שערי צדק: דיקור סיני בחדר הלידה

 

במחלקות היולדות של שערי צדק מחפשים דרכים שונות להקלת כאב הלידה. בנוסף לאלחוש האפידורלי, משככי כאב וגז צחוק מציע בית החולים תרפיה ביוגה ולאחרונה נוסף לסל גם דיקור סיני.

 

שירות זה ניתן במיון היולדות, במהלך הלידה וגם לאחריה לכל יולדת, בהתאם לזמינות המטפלים. לדברי הגברת חוה חכם המיילדת הראשית של שערי צדק "נעשה שימוש בדיקור סיני בין היתר לזירוז לידה, לשיכוך כאב וללידה קלה". 
את השירות הייחודי מעניקים מטפלים מוסמכים בראשות עוז לוי מהמרכז המשולב לרפואה משלימה בשערי צדק, כחלק מפעילות המרכז הוותיק המנוהל על ידי ד"ר מנחם אוברבאום.  
"צעד זה הינו חלק מהמאמץ הרב מערכתי שנועד לספק את הטיפול והשירות הטוב ביותר ליולדות של שערי צדק", מסביר פרופ' ארנון סמואלוב, מנהל אגף נשים ויולדות של בית החולים, "אנחנו מיישמים מספר רב של טכניקות משלימות להקלה על הכאבים לרבות יוגה, תרפיה, כדורי פיזיו וכעת גם דיקור סיני. היולדת יכולה לבחור את השיטה המתאימה לה, ואנחנו משתדלים ללכת לקראתה כפוף לזמינות והגבלות רפואיות".
במרכז הרפואי שערי צדק מתבצעות למעלה מ-22,000 לידות בשנה, כ-6,000 מתוכם בקמפוס ביקור חולים. במחלקות מטפלים במגוון רחב של הריונות ולידות: הריונות רגילים והריונות בסיכון גבוה, מצגי ראש רגילים ומצגים פתולוגיים כדוגמת מצגי עכוז ולידות תאומים. לצוות המיילדות, הכשרה בטכניקות לידה רבות ודגש רב מושם על פתיחות לרצון היולדת.