שערי צדק: הוקם מרכז טראומה נוירולוגי מתרומתה של קרן הלמסלי

 

המרכז הרפואי שערי צדק חונך בימים אלה את "המרכז הנוירולוגי ע''ש הלמסלי" שהוקם בסיוע קרן הלמסלי. המערך החדש מסייע להפיכת המרכז הרפואי שערי צדק למרכז טראומה "על-אזורי", ומאפשר להעניק טיפול מקיף וכולל למקרי הטראומה מורכבים, לחסוך זמן יקר ולהגדיל את סיכויי ההישרדות וההחלמה של הנפגעים.

 

לדברי מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק פרופסור יונתן הלוי: "תודות לנדבנותה של קרן הלמסלי, אנו יכולים כעת לטפל גם בנפגעי ראש מכל הסוגים, ולהעניק טיפול רפואי מקיף ומלא בלי תלות בגורמים אחרים. זו בשורה גדול לתושבי ירושלים והאזור, ומהלך המציב את שערי צדק בשורה הראשונה של בתי חולים מתקדמים בישראל". 
שערי צדק הוא המרכז הרפואי הקרוב ביותר למרכז העיר ירושלים. מאז תחילת גל הפיגועים האחרון בספטמבר 2015 טיפל המרכז בחלק גדול מהקורבנות באזור ירושלים, זאת בנוסף לטיפול בנפגעי טראומה אחרים. הקמת "המרכז הנוירולוגי ע''ש הלמסלי" תאפשר לטפל בנפגעים במהירות וביעילות, תחת גג אחד ועם צוות מומחים מוביל. ראש עיריית ירושלים ניר ברקת שיבח את קרן הלמסלי על תרומתה ואמר: "בשם תושבי העיר ירושלים , אני רוצה להודות לקרן הלמסלי שאפשרה להוסיף יחידת טראומה מתקדמת וחיונית לעיר. תרומה משמעותית זו תחזק את חוסנה של ירושלים ותשפר את הטיפול הרפואי שאנו מעניקים לתושבי ומבקרי העיר. 
היחידה המשודרגת תטפל גם בנפגעי שבץ וחולים אחרים אשר סובלים מהפרעות או פגיעות נוירולוגיות. זאת תוך כדי שיפור מתמיד של מחקרים חדשניים ואימוץ פרקטיקות רפואיות מתקדמות כנהוג בארץ ובעולם. לדברי סנדי פרנקל, נאמן הקרן ע"ש ליאונה והארי הלמסלי: שערי צדק הינו מרכז למצוינות ומוביל בהצלת חיים. אנו גאים על הקמת המרכז הנוירולוגי ע''ש הלמסלי אשר יוכל לטפל במקרים מורכבים של נפגעי שבץ ונפגעים אחרים ובכך לתרום לשיפור רמת החיים של תושבי ירושלים והסביבה".