שערי צדק: שימוש במכונת ECMO הציל צעירה כבת 25

 

המכונה שמשמשת כגשר עבור מטופלים הסובלים מכשל קיצוני בתפקודי הלב והריאות, סייעה לליבה של הצעירה לחזור לפעילות נורמלית בהדרגה

 

שימוש מוצלח במכשיר אקמו ECMO שנכנס לפעילות לפני כשנה במרכז הרפואי שערי צדק, הציל את חייה של צעירה כבת 25 שהתמוטטה לפני כשבועיים במהלך נסיעה באוטובוס.

בשערי צדק מציינים השבוע כי "המכשיר משמש כ"גשר" עבור מטופלים הסובלים מכשל קיצוני בתפקוד הלב ו/או הריאות". עוד מוסיפים במרכז כי "לפני כשבועיים הגיעה לחדר הטראומה של המרכז הרפואי שערי צדק צעירה כבת 25 לאחר שהתמוטטה במהלך נסיעה באוטובוס. אירוע לב נוסף שאירע סמוך להגעתה חייב את הצוות הרפואי לחבר אותה מיידית למכשיר האקמו, המחליף את פעולת הלב ו/או הריאות במצבי קיצון".

ראש צוות האקמו בשערי צדק דוקטור דניאל פינק, שעמד בראש הצוות הרפואי שטיפל בצעירה, מוסיף ואומר כי  "ראינו שמצבה של המטופלת מחמיר ונאלצנו לקבל החלטה מהירה ולחבר את המטופלת למכונת האקמו ובכך לאפשר לליבה לחזור בהדרגה לפעילות נורמלית "."צריך לזכור שמדובר במכשיר פולשני שנועד למצבי קיצון, ואנו עושים בו שימוש רק כשאין ברירה אחרת", מוסיף ומסביר ד"ר פינק. "מכשיר האקמו החדיש הוסיף לנו יכולות משמעותיות שלא היו קיימות בעבר".

"לאורך כל הטיפול קיבלנו יחס חם ותשומת לב רבה", סיפר בעלה של הצעירה. "מרגע שהגענו היה ברור שחיי אשתי בסכנה, הצוות נלחם יום ולילה על חייה  והנה, שבועיים אחרי, אנו משתחררים הביתה ורעייתי תוכל לחזור לשגרת חייה הרגילה".