שערי צדק: מאות השתתפו בכנס הרטבת לילה אצל ילדים

 

למעלה מ – 300 נשים לקחו חלק בכנס "הרטבת לילה אצל ילדים" שהתקיים ביוזמת והשיתוף המרכז הרפואי שערי צדק

 

למעלה מ – 300 נשים לקחו חלק בכנס "הרטבת לילה אצל ילדים" שהתקיים ביוזמת והשיתוף המרכז הרפואי שערי צדק.
הכנס עצמו התקיים ביישוב מודיעין עילית, כשעל היוזמה לקיומו אחראי פרופ' בוריס צ'רטין, מנהל המחלקה לאורולוגיה ילדים במרכז הרפואי שערי צדק בשיתוף עם ד"ר סטניסלב קוצ'רוב.

לדברי פרופ' צ'רטין, הנתונים המדווחים בספרות העולמית, וניסיון רב השנים, התהליך הטיפולי הרב שלבי להרטבות לילה נותן מענה מצוין לפתרון הרטבת לילה. "צריך לזכור שמדובר בבעיה שכיחה בקרב לא מעט ילדים", מסביר פרופ' צ'רטין. "בקרב ההורים
יש נטייה לחשוב כי מדובר במשהו שחולף, אך אנו ממליצים לא להמתין עם הטיפול זמן רב מאחר ותדירות המקרים עלולה לייצור בעיות פסיכולוגיות ורפואיות אצל הילד, אם הבעיה נמשכת מעל גיל 5 מומלץ להגיע להתייעצות במרפאתנו".

כפי שמציין פרופ' צ'רטין, הרטבת לילה היא בעיה נפוצה. למעשה, מדובר במחלה לעל דבר, בעלת היבטים רפואיים ופסיכולוגיים לילדים שאצלם קיימת בעיה זאת ובמפגש הוצגו דרכי טיפול שונות להתמודדות.הטיפול הנפוץ הוא תרופתי, כדורי מינירין Melt הניתנים על ידי רופא. התרופה גורמת להפחתה של הפרשת השתן בלילה ולעלייה בהפרשת שתן ביום, ובכך מביאה למצב ללא אירועי הרטבה; דרך התמודדות היא באמצעות טכניקת ביו-פידבק – שיטה שבעזרתה לומדים הילדים לזהות ולהכיר את השרירים שבאמצעותם יוכלו לשלוט על דפוסי ההשתנה שלהם; דרך טיפול שלישית, במידה והרטבת הלילה במידה והרטבת הלילה מתרחשת בשל בעיה בתהליך היקיצה, יטופל הילד בעזרת מכשיר מסוג "פעמונית" (זמזם). 

 

הכתבה פורסמה בעיתון 'כל העיר' בתאריך 03/02/2017