ד"ר יעקב קליין נבחר ליו"ר החוג לשיקום לב

 

מנהל המכון לשיקום ומניעת מחלות לב בשערי צדק מונה ליו"ר החוג לשיקום לב באיגוד הקרדיולוגים

 

ד"ר יעקב קליין, קרדיולוג בכיר ומנהל המכון לשיקום ומניעת מחלות לב במרכז הרפואי שערי צדק נבחר לקדנציה שנייה בתפקיד יו"ר החוג לשיקום לב באיגוד הקרדיולוגי בישראל.

במסגרת תפקידו, ד"ר קליין יהיה אחראי מקצועית מטעם האיגוד הקרדיולוגי על תחום שיקום לב, בכלל זה על מדיניות, העשרה מחקרית, אקדמית וארגון כנסים.

בתוך כך, בשערי צדק מציינים כי בשנה האחרונה הציג ד"ר קליין עבודת מחקר שנערכה במחלקה הקרדיולוגית במרכז הרפואי שערי צדק בנושא שיקום לב. "שאלנו את עצמנו, האם בעידן המודרני בהם הפיתוחים המתקדמים בתחום הקרדיולוגיה עדיין נשמר היתרון הגדול כל כך בהשתתפות בשיקום לב? מספר ד"ר קליין על הסיבה לתחילת המחקר."בדקנו את התמותה והאשפוזים החוזרים בקרב כ- 4,000 מטופלים שאושפזו במחלקה הקרדיולוגית בשערי צדק, בין השנים 2007 – 2015 בשל התקף לב, ואשר הופנו בשחרורם לתכנית לשיקום הלב.  מצאנו שהשתתפות בתכנית שיקום הלב הביאה לירידה משמעותית בשיעור של 38 אחוזים בתמותה הכללית לעומת אלה שבחרו שלא לקחת חלק בתכנית, וגם כעבור חמש שנים, היתרון נשמר".

בשל תוצאות המחקר ובהתחשב ביתרונות השיקום, נמסר השבוע משערי צדק, יש תורך חיוני לשפר את מודעות להפניית חולי הלב לשיקום לב על פי ההנחיות המקצועיות ועל פי סל הבריאות.
יצויין כי ממצאי המחקר הוצגו בכנס של האיגוד הקרדיולוגים בישראל, ובכנס של האיגוד הקרדיולוגים האירופאי (ESC ) שבו זכה המחקר במקום הראשון מבין המחקרים שהוצגו בתחום שיקום הלב.


הידיעה פורסמה בעיתון 'כל העיר' בתאריך 24.02.2017