ה'טקסי ליצנים' - תלת אופן חדש להסעת ילדים לחדרי הניתוח

 

יוזמה חדשה ומקורית של הליצנים הרפואיים מתגלגלת בבית החולים וילף במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים – הסעת ילדים מטופלים לבדיקות וניתוחים ברחבי המרכז הרפואי בתלת אופן מיוחד.

 

"טקסי ליצנים" זהו שמו של ההיתולי של תלת האופן חדש שנרכש לאחרונה על ידי פרויקט "רופאי חלום" אשר משמש להסעת ילדים כשלב מקדים לליווי לחדרי הניתוח, נסיעות לבדיקות שונות המתבצעות באזורים מרוחקים ממחלקות הילדים ונסיעות ללא יעד מוגדר שמטרתן כיף והפוגה לילדים המאושפזים ומשפחותיהם."הרעיון עלה לאחר שזיהינו כי רמת החרדה והמתח עולה בקרב ילדים והוריהם לקראת הניתוח והבדיקות. השימוש בתלת האופן ובליווי הליצן הופך את המעבר המורכב בין המחלקה המוכרת יחסית אל עבר ה"לא נודע" לחוויה מהנה ומעצימה שמכניסה את הילד לעולם של דמיון ופנטזיה", מספר דן גרודזינסקי, (הידוע בכינויו "פיקולו הליצן"), ליצן רפואי במרכז הרפואי.
גם במהלך הנסיעה עצמה שמים הליצנים דגש על שיתוף הילד ובכך תורמים לתחושה של שליטה ומעורבות שמקלים על הילד ומגבירים את שיתוף הפעולה עם הצוותים הרפואיים בהמשך. "הליצנים קובעים עם המשפחות והילדים מיקום ושעת איסוף. לפני תחילת הנסיעה מתבצעת בדיקה מקיפה לכלל הצפצפות, הבלמים והפנסים בעזרת הילד שהופך לעוזר נהג", מוסיף גרודזינסקי.