ליצמן: "שערי צדק הוא ברשימת בתי החולים המובילים בארץ"

 

שר הבריאות יעקב ליצמן לקח חלק בטקס חניכת היחידה לנוירו-רדיולוגיה פולשנית בבית החולים

 

נחנכה היחידה לנוירו-רדיולוגיה פולשנית בטקס שנערך במרכז הרפואי שערי צדק בנוכחות שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן. היחידה החדשה משלימה את מערך המוח המתקדם בשערי צדק הכולל, את יחידת השבץ המוחי, יחידת נוירוכירורגיה, מחלקה נוירולוגית וכעת גם היחידה לנוירו-רדיולוגיה פולשנית. "מאז פתיחת המערך בשערי צדק כבר טופלו למעלה מאלף חולים, רבים מהם היו עלולים למות או לסבול מנכות קשה אילולי היו מקבלים את הטיפול המקצועי בזמן", כך אמר פרופ' הלוי בדברי הפתיחה.

בטקס נשאו דברים גם שר הבריאות ליצמן, אשר ברך על פתיחת היחידה והסביר על החשיבות הגבוהה של פתיחת המערך החדש לכלל תושבי ירושלים. כמו כן, הציג ד"ר קובי אמסלם, מנהל היחידה, את הטכנולוגיה החדשנית לטיפול במחלות כלי דם במערכת העצבים ובמוח ופני פניאן, שטופלה בעבר באמצעות המכשיר.

בסיום הטקס נערך סיור למשתתפי האירוע ביחידה החדשה, במהלכו הוצג מכשיר INR לצנתורי מוח המתקדם מסוגו. היחידה לנוירו-רדיולוגיה פולשנית מטפלת במחלות כלי דם הדורשות צנתור מוח , מתינוקות רכים עם בעיות מולדות בכלי הדם ועד קשישים. בין הבעיות בהן מטפלת היחידה, דימום מוחי כתוצאה ממפרצת, עיוות בכלי הדם במוח ( מלפורמציות עורקיות ורידיות ) ושבץ מוחי עם חסימה פתאומית של כלי הדם מוחיים ועוד."יחידת השבץ המוחי ביחד עם המחלקה לטיפול נמרץ נוירולוגי במקום, ערוכות לספק מענה מידי, מקצועי ומהיר לחולי שבץ בירושלים וסביבתה, בין היתר בזכות המיקום המרכזי של בית החולים", הסביר ד"ר אמסלם. "בטיפול באירוע מוחי כל דקה קובעת. מערך המוח על כל 'רגליו' מאפשר אבחון מדויק וטיפול מהיר בחולים אלו ואפשר בכך להחזיר את מרבית החולים לחיים רגילים". בבית החולים שערי צדק הדגישו כי מטופלים שחוו אירוע מוחי חולף מופנים בתוך 24 שעות למרפאת ייעוץ ייחודית (שירות TIA) לצורך אבחון ומעקב של צוותי חדר המיון וצוותים נוספים בבית החולים אשר הוכשרו בגישה חדשנית לתפעול מערך הטראומה הנוירוכירורגי. השיטה מבטיחה קבלה מהירה לבית החולים ללא המתנה או עיכובים בקבלת האבחון והטיפול.