שני רופאים משערי צדק בין 12 האישים שקיבלו את עיטור יקיר העיר

 

 

שני רופאים מהמרכז הרפואי שערי צדק זכו להיות חלק מרשימת 12 הנבחרים שקיבלו את עיטור יקיר ירושלים לשנת תשע"ז. הרופאים: פרופ' איה אברמוב ופרופ' חליל אבו דאלו, במהלך חגיגות היובל לאיחודה של העיר ירושלים.
 
פרופ' איה אברמוב, ילידת העיר ירושלים, גדלה בשכונת כרם אברהם, ואת לימודי הרפואה סיימה  באוניברסיטה העברית (שאביה היה ממקימיו). התמחתה ברפואת ילדים, והייתה מראשוני רופאי הילדים בבית החולים שערי צדק, שם עבדה עד לפרישתה עם ילדים החולים במחלות ממאירות ומחלות דם. במסגרת עבודתה בבית החולים, הקימה אברמוב את היחידה לטיפול בילדים עם מחלות דם ומחלות ממאירות.במקביל לעבודתה בשערי צדק, המשיכה פרופ' אברמוב לאורך כל השנים בהוראת הרפואה באוניברסיטה העברית. כמו כן עסקה רבות במחקר, והקדישה את עבודתה לטיפול במחלת "גושה". למרות שפרופ' אברמוב כבר הספיקה לצאת לגמלאות, היא ממשיכה לעבוד בהתנדבות במחלקת הילדים בבית החולים.


 
פרופ' חליל אבו דאלו – נולד בשנת 1942 בירושלים, והתחנך במערכת החינוך הירושלמית (לאחר סיום התואר ברפואה באוניברסיטה העברית והדסה. הצטרף פרופ' חליל לבית החולים הדה עין כרם שם עבד למעלה מ-40 שנים, כמומחה בכירורגיה כללית, כירורגיה פלסטית וכירורגיית ילדים. כמו כן כיהן כיו"ר החוג לכירורגיה בביה"ס לרפואה של האונ' העברית והדסה.מאז פרישתו מ"הדסה" עבר פרופ' אבו דאלו לבית החולים שערי צדק. מינואר 2001 משמש כחבר בוועד המנהל של המועצה הלאומית לשלום הילד ומשנת 2002 חבר בוועד הנשיאות של התנועה לאיכות השלטון.
במהלך שנות עבודתו קיבל מספר פרסי הצטיינות: פרס המתמחה המצטיין בכירורגיה, תואר המורה המצטיין במגזר הקליני בפקולטה לרפואה, ומורה מצטיין של האוניברסיטה העברית בשנת הלימודים תשס"ז.כאמור, העיטור המכובד הוענק במהלך חגיגות היובל לאיחודה של העיר ירושלים, על ידי ראש העיר ניר ברקת, לאישים אשר הקרינו מאישיותם על העיר ותרמו תרומה ייחודית לירושלים.

קרדיט תמונות: ג'קי לוי