​סדרת הרצאות לילדי המחלקה לאורולוגיה ילדים בשערי צדק והוריהם

 

 

כ- 50 הורים וילדיהם השתתפו בהפנינג בנושא צנתורים עצמאים של שלפוחית השתן שנערך בשבוע שעבר במרכז הרפואי שערי צדק.

בעיות אורולוגיות נתפשות בקרב הציבור הרחב כבעיות הקשורות אך ורק במבוגרים. ילדים אלו ניצבים בפני אתגרים רגשיים רבים בין היתר, קושי להשתלב בחברה, ותחושת מבוכה סביב הטיפולים. 
צנתור מסודר של שלפוחית השתן אשר מתבצע תחילתה על ידי ההורים ולאחר מכן על ידי ילדים עצמם מאפשר לילדים לשמור על אורך החיים בריא ולהשתלב בחברה.

במהלך האירוע התקיימו הרצאות היכרות עם מגוון קיים של קטטרים, הקרנת סרטוני הדרכה ופאנל שאלות ותשובות להורים. בנוסף נהנו הילדים ממעגל מתופפים, דוכן איפור וסדנת רובוטיקה.

"במסגרת הטיפול אנו נתקלים בלא מעט ילדים והוריהם אשר שרויים במבוכה בשל העיסוק בנושא מחוץ לבית החולים. לכן, היה לנו חשוב לכנס את אותם מטופלים לאירוע הכולל גם פעילות מהנה. זאת על מנת להקנות להם כלים להתמודדות טובה יותר עם הבעיה הרפואית ולשפר את תחושת הביטחון הן של הילדים והן של ההורים", מסביר פרופ' בוריס צ'רטין, מנהל המחלקה לאורולוגיה ילדים בשערי צדק."לצד הטיפול במחלקה חשובה לא פחות המשכיות הטיפול בפעולות עצמיות בילדים הסובלים מבעיות אורולוגיות שונות, כגון הכנסת קטטר". 

 מרבית הילדים אשר השתתפו באירוע נולדו עם מומים קשים במערכת השתן ונזקקו לניתוחים סבוכים לתיקון המומים. חלקם עברו התערבות כירורגית בחוט השדרה לאחר ניתוחים להסרת גידולים או תיקון מומים של חוט השדרה או עברו תאונות דרכים עם פגיעה עצבית כתוצאה מחבלה של עמודה השדרה.