"יד שרה" מקימה בירושלים חדר מיון לרפואה דחופה

 

חדר המיון שייפתח בירושלים על ידי "יד שרה" יעניק שירות במקרים דחופים לחברי כל קופות החולים, בשעות שבהן המרפאות בקהילה אינן פועלות – בשיתוף פעולה עם בית החולים שערי צדק. צפוי להקל על העומס הקיים בבירה בקרב הפונים לחדרי המיון

 

לראשונה בישראל, מרכז מומחים לרפואה דחופה: "יד שרה" משיקה את המרכז לרפואה דחופה המתקדם בישראל, ובו לראשונה צוות מומחים קבוע לרפואת נשים, ילדים ופנימית.
 
המרכז החדש, שנקרא "מרכז פרנקל לרפואה דחופה", ממוקם במיקום נגיש, בקומת הכניסה בבית יד שרה בירושלים, יעניק שירות במקרים דחופים לחברי כל קופות החולים, בשעות שבהן המרפאות בקהילה אינן פועלות – בשיתוף פעולה עם בית החולים שערי צדק.
 
המרכז החדש ייתן מענה מקצועי לחולים הזקוקים לטיפול בהתאם לסיבת הפנייה, תוך מתן דגש על טיפול בתחומי נשים, ילדים ופנימית-מבוגרים, המהווים את עיקר המקרים במרכזים לרפואה דחופה.פחות לחץ על חדרי המיון בבתי החולים
בירושלים קיים מחסור בחדרי מיון והעומס האדיר על חדרי המיון הקיימים, מה שגורם למטופלים בבירה לסבל רב. המרכז החדש נועד למנוע הפניה של חולים קלים-יחסית לבתי החולים, ועשויה לשרת מטרה כפולה: ראשית, שחרור הלחץ והצפיפות מחדרי המיון הקיימים; שנית - זירוז ושיפור הטיפול במקרים הפחות דחופים, שמטבע הדברים אינם בראש סדרי העדיפויות.
 
ההפרדה הזו בין חולים שמיועדים לטיפול מורכב וממושך ולאשפוז לבין אלה הסובלים מבעיה נקודתית חולפת, תמנע גם חשיפה של מטופלים "קלים" לחיידקים וזיהומים.
 
המטופלים במרכז החדש יוכלו מיד עם שחרורם לקבל בו-מקום את מגוון השירותים הנחוצים להם בעקבות המחלה או הפציעה כפי שמעניק ארגון "יד שרה" – השאלת ציוד רפואי, הסעה בנכוניות ועוד.
 
נשיא ומייסד יד שרה, הרב אורי לופוליאנסקי מציין, כי מדובר בבשורה של ממש לקהל הירושלמי. "שיוכל מעתה לקבל שירות רפואה דחופה, בלי להתפשר על איכות הטיפול, ועל אופי המקום".
 
פרופ' יונתן הלוי, מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק: "המרכז הרפואי שערי צדק שמח לשתף פעולה עם יד שרה. שיתוף הפעולה בין שני מוסדות הפועלים לרווחת תושבי העיר, יקל מאוד על הנזקקים לטיפול רפואי דחוף שאיננו דורש אשפוז בבית החולים".
 
ד"ר נועם בר המנהל הרפואי של המיון החדש, הוסיף: "אני מאמין כי המוקד לרפואה דחופה יהווה מודל למוקדים אחרים הן בדגש הייחודי ליד שרה בחוויית השירות עבור המטופלים, והן בפן המקצועי".