נפתחה היחידה לטיפול נמרץ מהמתקדמות בעולם

 

 

היחידה לטיפול נמרץ בשערי צדק עברה לאחרונה למשכנה החדש. היחידה מונה 14 חדרי אשפוז מרווחים למטופל יחיד, העונים על כל דרישות התקן הבינלאומי. החדרים מצוידים במכשור מתקדם המותאם לצרכים השונים של כל מטופל וכוללים מסכים דינאמיים, מנוף, ומערכת בקרה משוכללת.

טיפול נמרץ מודרני ועדכני מאופיין על ידי אמצעי ניטור רבים והיחידה החדשה מאפשרת אינטגרציה מלאה בין מערכות הניטור והטיפול ומשפרת משמעותית את נגישות הצוות למידע. "לשם כך הוכנסו לשימוש מערכת התראה, טלפונים חכמים, תקשורת ישירה בין המטופל והמטפל וציוד מתוחכם המאפשר אינטגרציה בין המערכות השונות. כמו כן, תוכננו מערכות חדישות שיאפשרו חיבור לטכנולוגיות עתידיות", מסביר ד"ר פיליפ לוין, מנהל היחידה.
היחידה נבנתה תוך ראיית הצרכים המיוחדים של המטופל הקריטי.  לכן תוכננה היחידה תוך מתן דגש על מניעת זיהומים ועל ניקיון סביבת המטופל, כל יחידה מכילה את כל הציוד הנדרש לטיפול שוטף, כך שאין צורך להשתמש בציוד משותף העשוי להעביר זיהומים.
במסגרת המגמה לשיפור תנאי הטיפול נותנת היחידה החדשה מענה לתופעת הדליריום, המאופיינת בבלבול וחוסר התמצאות בסביבה ובזמן ומופיע עקב החשיפה לאור במשך כל שעות היממה ולרעש המכשירים שאינו מוכר. על מנת לשפר את תנאי האשפוז הותקנו בכל חדר עמעמים המאפשרים שליטה בעצמת התאורה, ציוד ממוחשב לשיפור התמצאות, טלוויזיה ומחשב. 
"טיפול נמרץ מהווה אחד מהמוקדים המרכזיים של בית חולים מודרני. הצלחנו לעמוד בסטנדרטים המחמירים של ארגון ה – JCI  העולמי, תוך התחשבות בגודל השטח הדרוש לכל יחידה, במתן מענה לשלל סוגיות הקשורות בצוות, במטופלים ובבני משפחתם". מסביר ד"ר לוין ומוסיף, "אנו שמחים על המעבר ליחידה החדשה שתאפשר טיפול איכותי, אנושי ובטוח לתושבי האזור בשנים הבאות".