מכשיר ה-MRI שמשנה את כללי המשחק

 

טכנולוגיה חדשה שמאפשרת לבצע בדיקות MRI לפגים ללא צורך בהרדמה נכנסה לשימוש בבית החולים שערי צדק בירושלים ומנסה לבצע מהפכה בבדיקות ובמעקב בפגים. המכשיר היחיד מסוגו בעולם מסוגל לבצע בדיקות מסובכות ללא צורך להרדים את הנבדקים

 

בדיקות MRI לתינוקות הן פרוצורדה מאוד נדירה וחריגה, שכמעט תמיד מחייבת להרדים את הפג או התינוק, והרדמה מלאה - כידוע - היא עניין מסוכן, קל וחומר לפג או תינוק. אבל מכשיר ה-MRI הישראלי החדש, שנקרא אמברס, משנה את כללי המשחק.

מכשיר ה-MRI המתקדם הזה, שפותח על ידי חברת אימג'ינג הישראלית, הוא הראשון בעולם שמיועד לפגים ותינוקות, וכרגע בכל העולם ישנו רק אחד כזה: בביה"ח שערי צדק שבירושלים. בנוסף לכך שלא צריך להרדים את הפג או התינוק - יש עוד יתרונות.

מכשיר ה-MRI המתקדם הזה, הוא הראשון בעולם שמיועד לפגים ותינוקות, וכרגע בכל העולם ישנו רק אחד כזה: בביה"ח שערי צדק שבירושלים. בנוסף לכך שלא צריך להרדים את הפג או התינוק - יש עוד יתרונות.

"המכשיר נמצא בתוך הפגייה, מה שאומר שלא צריך לטלטל את התינוקת בדרך לתוך מכשיר אחר, רחוק, לחשוף אותה לזיהומים", הסבירה ד"ר אלונה בן נון, רופאה בכירה בפגייה בבית החולים שערי צדק. "בנוסף הטמפרטורה של החדר היא הסביבה האידיאלית של התינוקת, טמפרטורת החדר ולא הסביבה הקרה של ה-MRI הרגיל".

בבדיקת MRI רגילה לפג, המומחים לרפואת פגים צריכים להישאר מחוץ לחדר, אבל לעומת זאת כאן הם יכולים להישאר בפנים, לפקח, והכי חשוב - לפעול במהירות אם חלילה יש בעיה כלשהי, כמו למשל אם הפג מפסיק לנשום.

בדרך כלל בישראל ובכל העולם, מסתפקים בבדיקת אולטרה סאונד מוח כדי לבדוק האם יש נזק מוחי כלשהו לפג או תינוק. עכשיו, הודות למכשיר ה-MRI החדש, פגים ותינוקות יוכלו לעבור בדיקה יעילה יותר, שתאפשר טיפול טוב יותר לנזקים שאולי נגרמו בלידה.

לצפייה בסרטון לחצו כאן