​המחלקה לכירורגיה כללית בשערי צדק עברה למשכנה החדש

 

 

המחלקה המרווחת שנחנכה השבוע במרכז הרפואי שערי צדק כוללת 72 מיטות אשפוז בתנאי מלונאות גבוהים ויוקרתיים


בתמונה: פרופ' פתחיה רייסמן, מנהל המחלקה
המחלקה לכירורגיה כללית במרכז הרפואי שערי צדק בראשות פרופ' פתחיה רייסמן, התפתחה משמעותית בעשור האחרון בהיקף ובמורכבות הניתוחים, וכיום נחשבת לאחד המרכזים המובילים בתחום. כחלק מתהליך ההתפתחות, ביצעה הנהלת בית החולים התאמת תשתיות לפרויקט יוקרתי מאוד הכולל מחלקה מרווחת עם 72 מיטות, כולל יחידת Step Down לניטור חולים מורכבים, בסטנדרטים גבוהים ביותר לבינוי יחידות רפואיות. מעבר לכך, ניתנה הדעת על שיפור משמעותי בתנאי המלונאות של המחלקה. גב' רות רלבג סמנכ"לית הכספים וראש מנהלת הפרויקטים בשערי צדק מסבירה כי  בפרויקט זה הושם דגש וחשיבות עליונה, כמו בפרויקטים האחרים, על רווחת ובטיחות המטופל כמו גם, הנגשת מכלול השירותים המקצועיים, על מנת להעניק לתושבי העיר חוויית טפול ואשפוז בתנאים המתקדמים ביותר. 
במחלקה החדשה מספר יחידות רפואיות המובילות בתחומן בארץ כולל: היחידה לכירורגיה של הכבד לבלב ודרכי מרה בניהולו של פרופ' מנחם (מנדי) בן חיים, היחידה לכירורגיית שד בניהולו של דר' משה כרמון, היחידה לניתוחים בריאטריים בניהולו של דר' רמי שפירא, יחידת אשפוז כללי בניהולו של דר' יוסף אלברטון והיחידה לניתוחי כלי דם בניהולו של דר' איליה גולדין. המחלקה ידועה כחלוצה ומובילה בארץ גם בתחום ניתוחים לפרוסקופיים מתקדמים כגון ניתוחי לבלב, אדרנל, מחלות מעי דלקתיות וכלל גידולי מערכת העיכול בהובלת פרופ' פתחיה רייסמן. מדובר במרכזי מצוינות המושכים חולים רבים מכל הארץ ומחוצה לה. 
פרופ' רייסמן: "מדובר במחלקה הכירורגית החדישה ביותר בארץ עם תנאי אשפוז מעולים ומרווחים ביותר לחולים, עם מערכות ניטור ומכשור רפואי מהמתקדמים בעולם המאפשרים טיפול רפואי וסיעודי ברמה מקצועית ובטיחותית גבוהה ביותר. שילוב המחלקה החדשה עם נהלי העבודה והבטיחות שעברו לאחרונה תהליך אקרדיטציה בין לאומי  וחדרי הניתוח המתקדמים מסוגם, מאפשרים לנו לתת את הטיפול האיכותי ביותר למטופלים הבאים בשערינו".