​בית החולים 'וילף' לילדים בשערי צדק: אחוזי הצלחה גבוהים בבחינות הבגרות

 

 

אשפוז ממושך בגין בעיה רפואית הוא מכשול גדול העשוי להותיר תלמידי תיכון רבים ללא בגרות מלאה. מדי שנה הצוות המוסמך של בית הספר שליד המחלקות במרכז הרפואי שערי צדק מכין תלמידים לבחינות הבגרות ומסייע למרביתם לצלוח אותן. השנה, כל תלמידי בית הספר שליד המחלקות, אשר ניגשו לבחינות הבגרות בבית החולים 'וילף' לילדים, עברו אותן בהצלחה.
אביחי עשור, תלמיד תיכון שאושפז במחלקה האונקולוגית במשך שנה, עבר שתי בחינות בגרות בהצלחה בסיוע צוות בית הספר. אביחי אושפז במרכז הרפואי עקב גידול סרטני שנמצא בגופו ונאלץ לעזוב את בית הספר לטובת תקופות ממושכות של טיפולי כימותרפיה. כאשר התחילו בחינות הבגרות בבית הספר בו לומד, אביחי לא האמין שיוכל לגשת ולהיבחן מאחר שהיה טרוד בטיפולים ובמצבו הרפואי. הגב' ג'קלין כהן, סגנית מנהלת בית הספר שליד המחלקות בשערי צדק, המליצה לו להצטרף לתכנית הלמידה לבגרויות ובסיוע הצוות החינוכי המוסמך של בית הספר, ובנות השירות שעובדות במקום עבר את הבחינות בהצלחה.
אביחי מספר: "עברתי בהצלחה שני שאלונים במתמטיקה ואחד בתנ"ך. אל המבחן בתנ"ך ניגשתי ללא כל ידע מוקדם והופתעתי כאשר קיבלתי ציון 90. צוות בית הספר תמך במצבי הנפשי ועזר למרות הכאבים וההרגשות הרעות, להמשיך ולהתמיד גם במצבים קשים. בהתאם ליכולות באותו היום, עשינו הפסקות, הכנו כריכים והניחו לי להירגע ברגעי השבירה".
גב' שרה שושני, מנהלת בית הספר מסבירה: "צוות בית הספר קולט את כל הילדים המאושפזים במחלקות הילדים, רבים מהם נמצאים בשלבים החשובים ביותר בחייהם וזקוקים למוטיבציה על מנת שיוכלו להתרכז גם בלימודים. מדי שנה אנו מגישים את רוב תלמידי התיכון שאמורים לגשת לבחינות הבגרות ומציעים להם שיעורים פרטניים, עזרה בהשלמת שיעורי הבית תוך שמירה על קשר שוטף עם בית הספר בקהילה. התלמידים מתכוננים לבחינות ומתרגלים בחינות משנים קודמות, בנוסף, הם מקבלים שיעורי בית שעליהם להשלים בשעות אחר הצהריים או בערב ממיטתם".