יום האישה הבין-לאומי בשערי צדק

 

כ- 200 חברות קבוצת הפייסבוק "אימהות ירושלמיות (והסביבה)" באירוע בלעדי

 

במסגרת אירועי "יום האישה הבינלאומי" אירח המרכז הרפואי שערי צדק את קבוצת הפייסבוק "אימהות ירושלמיות (והסביבה)", המונה כ-10,000 אמהות. חברות הקבוצה נהנו מערב מיוחד כלל הרצאות בנושא בריאות האישה, התמודדות עם ילדים מתבגרים ומופע אנרגטי במיוחד של הרקדנית, רות אהרוני. 

"הקבוצה משמשת פלטפורמה קהילתית חברתית זה שש שנים. השותפות של שערי צדק בשלושת השנים האחרונות, מסייעת להעשיר ולגבש את הקהילה הקיימת שלנו" אומרת מיכל פישמן-רואה, מנהלת הקבוצה. "הרתמות בית החולים למען קהילת האימהות שלנו - ללא ספק מחממת את הלב ומחזקת אותנו בכל אירוע מחדש."

ד"ר רויטל ארבל, מנהלת יחידת אורו-גינקולוגיה ורצפת אגן בשערי צדק, דיברה על בריאות נשים, השוני בתסמיני מחלות שונות בין נשים וגברים ועודדה את המשתתפות לדאוג לעצמן לא פחות משהן דואגות לבני המשפחה האחרים, "במקרים רבים מגיעות נשים לרופא באיחור רב, בשל זיהוי לא נכון של סימני אזהרה ובעיקר משום שהתעכבו בבית כדי להשלים משימות שונות", הסבירה ד"ר ארבל.   ד"ר שלי בן הרוש נגארי, מנהלת מרפאת מתבגרים בשערי צדק, דיברה על תקשורת הורים – מתבגרים בעידן המסכים. המסר העיקרי: גלו עניין בחיי הילד המתבגר, עמדו לצדו, הציעו עזרה גם כאשר המתבגר מצהיר שהוא יכול להסתדר לבד. |המתבגר רוצה שתגלו עניין במה שעובר עליו".

הערב נחתם בסדנת קצב מקפיצה בהנחיית חברת להקת מיומנה, רות אהרוני, שהעמידה את המשתתפות על הרגליים ולימדה אותן להקשיב לגופן דרך מקצבי הגוף השונים.
כמו כן, הופעלו דוכני הסברה שונים בנושאים – בריאות האישה, בריאות הלב, בריאות השיניים ותזונה נכונה.