היחידה לאונקולגיית שד ב"שערי צדק" הוכרה ע"י ביה"ס האירופי לאונקולוגיה

 

היחידה לאונקולוגיה של השד בשערי צדק נכנסה לרשימת היחידות הרפואיות הבינלאומיות המוכרות על ידי בית הספר האירופי לאונקולוגיה ESO הודות לטיפול מוביל בסרטן השד

 

בין הפרמטרים שנבדקו, זמינות השירותים הרב-תחומיים בבית החולים לאבחון ולטיפול בסרטן השד, תפקוד  מולטי-דיסציפלינרי, התאמת משאבים רפואיים ואנושיים לסטנדרט העולמי לטיפול בסרטן השד ואיכות השירות. ברבים מן הנושאים הצטיין המרכז הרפואי ועמד הרבה מעל הקריטריונים הנדרשים, ביניהם, מספר המטופלות החדשות בשנה, איכות השירות וביצוע בדיקות ממוגרפיה.

"על ידי השתתפות בתהליך ההסמכה,  אנו למעשה מצהירים על מחויבותנו כמוסד לשמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר של טיפול ", מציינת ד"ר שני פאלוך-שמעון, מנהלת היחידה. "התהליך דומה מאוד למושג הסמכה של בית החולים. כדי להבטיח ולהכיר בכך שהמרכז מספק את הרמה הגבוהה ביותר של טיפול רב-תחומי לנשים עם סרטן שד".בית הספר האירופי לאונקולוגיה (ESO) הוקם על ידי אומברטו ורונזי, איש חזון וחלוץ בשדה מחקר סרטן השד אשר שם דגש בפעילותו על טיפול בסרטן השד. המשימה המוצהרת של הרשת האירופאית לסרטן השד שהוקמה על ידו, היא קידום סינרגיה בין יחידות השד על ידי מומחים ואנשי צוות העובדים בתחום, ולסייע למטופלי סרטן השד למצוא את המקום המתאים ביותר עבורם לטיפול. 

במסגרת הרחבת פעילות האיגוד במהלך פברואר 2019, תקיים הרשת האירופית לסרטן השד ועידה בישראל, בה תיקח חלק ד"ר פאלוך-שמעון. "אנו שמחים להיות המרכז הראשון בארץ לקבלת הכרה רשמית לטיפול מוביל בתחום על ידי ESO. החברות בפורום בינלאומי תוביל בסופו של דבר לשיתופי פעולה והזדמנויות מחקר עם מרכזים מובילים נוספים ברחבי העולם, כמו גם רישום היחידה בשערי צדק במדריך המקוון כמרכז הפניה מוכר", כך הוסיפה.