משלחת רופאים בכירים מבלרוס לשערי צדק: "ארגון יוצא דופן"

 

 

בחודש האחרון פקדו את המרכז הרפואי שערי צדק קבוצת רופאים בכירים מהמרכזים הרפואיים החשובים ביותר בבלרוס, כולל מנכ"לית משרד הבריאות של בלרוס, ד"ר אלונה בוגדן, מנהל מרכז ההשתלות של בלרוס, ד"ר אולג רומו, מנהל המח' הכירורגית של מרכז ההשתלות, ד"ר אלכסיי שרבה, המרדים הראשי של בלרוס, ד"ר אלכסנדר דזאדקו, מנהל בית החולים הגדול במינסק, בירת בלרוס, ד"ר ולרי קוצ'ירנקו, מנהל טיפול נמרץ של מרכז ההשתלות והמרדים הראשי של מינסק, ד"ר אנדריי מינו.
משלחת רופאים מבלרוס בשערי צדק

 ביקור זה הוא פרי יוזמתם של פרופ' אלכסנדר יוסקוביץ', מנהל מחלקת הרדמה מיילדותית ואמבולטורית בשערי צדק ופרופ' דזאדקו מבלרוס, לאחר ביקורו האחרון בשערי צדק לפני כשנה. בין הנושאים השונים אליהם נחשפו הרופאים במהלך הביקור, תחום מניעת זיהומים, טיפול בחולים מונשמים במחלקות , יעילות חדרי ניתוח, ניהול של מערך המיילדותית ואגף לוגיסטיקה.
 "מרכז ההשתלות ממנו הגיעו מרבית הרופאים הינו מרכז ענק בהיקף פעילות עצום, המבצע מדי שנה כ-80 השתלות כבד, מתוכם 4-5 השתלות בחולים ישראלים בשנה, מאות השתלות כליות ועוד מספר רב של  אברי גוף שונים". ציין פרופ' יוסקוביץ'. "הרופאים ציינו לשבח את הרמה המקצועית של בית החולים, את אופן הארגון בחדרי הניתוח ובמחלקות השונות.אנו שמחים לשמש דוגמא ומופת בעולם לנעשה בארץ בתחום הרפואה".
 
 לאחר הביקור כבן יומיים שכלל סיורים בבית החולים, מפגשים עם רופאים ואחיות ממחלקות שונות, פאנל שאלות ותשובות עם נציגי הנהלה, כאות הוקרה העניקה המשלחת מתנה מיוחדת להנהלת בית החולים.
 
שיתוף הפעולה הפורה צפוי להימשך בכנס בנושאי טראומה וטיפול בנפגעי אירועי טרור ומלחמה, שייערך במהלך חודש דצמבר הקרוב בבלרוס,  בו ייקחו חלק גם רופאי שערי צדק