ערב הוקרה: פצוע הפיגוע שטופל בשערי צדק אומר תודה בשירה

 

 

ב-3 במרץ נערץ בשערי צדק ערב הוקרה מיוחד לצוותי הטראומה ביוזמת גלעד מזמר, פצוע הפיגוע בקרית ארבע, ובני משפחתו. אמו של מזמר חלקה: "תודה שנתתם לי להישאר אימא של גלעד". אמו של מלאכי רוזנפלד ז"ל הודתה באותו המעמד לצוותים שעשו מאמצים רבים להציל את חיי בנה.
גלעד מזמר פונה בנובמבר האחרון במצב אנוש למרכז הרפואי שערי צדק עם קרע בעורק הראשי בצווארו לאחר שנדקר בפיגוע בקרית ארבע. לדבריו, כל שחשב עליו בתקופת האשפוז הוא מתי יוכל לנגן שוב בגיטרה. לאחר שבוע שוחרר לביתו במצב טוב ושב לנגן. מזמר בחר להוקיר את פעילות הצוותים שהצילו את חייו באמצעות מופע מוסיקלי. אחיו תומר, שהופיע אף הוא בערב ההוקרה, הוא לוחם בשריון שנפצע במהלך מבצע 'צוק איתן'.
אל ערב ההוקרה הוזמנו פצועי גל הפיגועים האחרון שטופלו בשערי צדק, צוותי מד"א, גורמים בכירים בצה"ל ובמשרד הבריאות וצוותי הטראומה של המרכז הרפואי. פרופ' יונתן הלוי, מנכ"ל המרכז הרפואי פתח ובירך; ד"ר עופר מרין, סמנכ"ל רפואה ומנהל מערך הטראומה, הסביר על טיפול בנפגעי טראומה; וד"ר מולי להד, פסיכולוג קליני, הרצה על התמודדות עם טראומה. גב' שרה רוזנפלד, אמו של מלאכי רוזנפלד ז"ל שמת מפצעיו בפיגוע הירי בבנימין, הוזמנה לדבר ולספר על החיים עם השכול.  אביו, מר אליעזר רוזנפלד, שלא נכח באירוע מטעמים בריאותיים, צילם סרטון ששודר בערב ההוקרה בו הודה לצוותי הטראומה בשערי צדק והקדיש ניגון מיוחד בחליל למשתתפי האירוע. 
הערב המרגש כלל מופע מרהיב של מזמר עם כמה מחברי הלהקה של אביו, אחיו ושאר בני משפחתו המוסיקלית. 

אליעזר רוזנפלד, אביו של מלאכי רוזנפלד ז"ל:  "אתם מלמדים אותנו מהי קדושת אחים, מתוך קדושה זו אנו בוחרים להמשיך בחיים ולהעלות מחדש את הקבצים שנמחקו לנו עם כל הצער והאבדן. אנו שואפים לחדש את העשייה ואת המשמעות ובעיקר את השמחה ולקבל את מה שנגזר עלינו באמונה שלמה. אני ממשיך את הניגון הזה שהתחלתי אותו מגיל צעיר ומודה לכם על החלק החשוב שאתם ממלאים בהצלת חיים".  
מירב מזמר, אמו של גלעד מזמר, חלקה: "מה שקרה באותן שעות קריטיות ייקח לי ימים, חודשים ואולי שנים לעכל, אבל דבר אחד דווקא מאוד ברור - מעכשיו אני לא האימא היחידה של גלעד הנפלא שלי. לכל אחד מהצוות המטפל יש חלק בלידה שלו מחדש ולכל אחד מכם זכות גדולה בהענקת חיים חדשים לא רק לגלעד אלא גם לנו המשפחה והחברים שלולא הצלתו החיים של כולנו מן הסתם היו משתנים. הייתם שם עבורו ללא ציפייה לתמורה ועל כך אני אסירת תודה. תודה שאפשרתם לי פשוט להיות אימא של גלעד".