הפנינג ענק של המרכז הרפואי שערי צדק

 

אירוע הילדים הגדול של ירושלים רשם השנה מספר שיא – מעל ל-6,000 משתתפים בהפנינג סוף הקיץ של המרכז הרפואי שערי צדק

 הפנינג סוף הקיץ של המרכז הרפואי שערי צדק מציין חמש שנים של פעילות ענפה וחינוכית לטובת ילדי העיר וסביבותיה בשיתוף עמותת תקווה ומרפא. מעלל- 6,000 ילדי העיר לקחו בו חלק ביום ששי האחרון ונהנו ממגוון רחב של פעילויות בנושאי בריאות ובטיחות שונים. הזמר הפופולארי סטפן (קומסי קומסה) הגיע להופעה קצרה והגשים חלום לרומן בן התשע, ילד מושתל לב וכליה שזכה לעלות ולהופיע עמו באירוע. השנה, כמו בכל שנה נרתם מספר רב של גופים שהעניקו חסות לאירוע וסייעו רבות בהצלחתו וביניהם מטה הבטיחות של עיריית ירושלים, תאגיד המחזור בישראל - אל"ה, איגוד השינניות הארצי, שירותי חילוץ והצלה, משטרת ישראל, שירותי הכבאות, מד"א ועוד.בתמונה: סטפן עם רומן.

על רקע האירועים הקשים בדרום, 100 מילדי שדרות הוזמנו  לקחת השנה חלק באירוע, ולנסות להשכיח ולו במעט את החוויות  שחוו. שערי צדק בשיתוף "רועי והחברים" ארגן עבורם הסעות.בתמונה: ילדי שדרות עם סטפן

"אנו מזמינים מדי שנה את ילדי ירושלים הבריאים לצד הילדים המטופלים אצלנו כדי להכיר  מקרוב את בית החולים ולטעת בהם זיכרון חיובי למקרה שחלילה יזדקקו לאשפוז. שילבנו תכנים חינוכיים רבים למניעת תאונות והדרכת  הילדים והוריהם כיצד ניתן לשמור על בריאות טובה. השנה גם ילדי שדרות החווים תדיר שגרה סוערת שאינה פשוטה,  נהנו מאירוע חשוב זה", מציין פרופ' יונתן הלוי, מנכ"ל המרכז הרפואי.


בתמונה: טיפוס על חבלים
 
האירוע כלל מתחם ענק שהופעל ע"י מטה הבטיחות בעיריית ירושלים וחינך לזהירות בדרכים; 
בתמונה: ילדי ירושלים מתנסים בנהיגה נכונה
 
מתחם ספורט אתגרי הכולל אומגה ענקית, קירות טיפוס, גשר חבלים ועוד; מופע של משטרת ישראל הכולל כלבנים וחבלנים; פינות הדרכה והסברה של מד"א ולוחמי האש; בית חולים לדובים במסגרתו הילדים טיפלו בבובות בהנחיית מתמחים ורופאים בכירים בבית החולים; הסברים  על מניעת זיהומים ופעילות הלב; נערכו בדיקות גובה ומשקל על ידי אנדוקרינולוגית מומחית משערי צדק, איגוד השינניות הדריך לצחצוח שניים נכון ובוצעו  בדיקות עיניים  לילדים לקראת החזרה לספסל הלימודים;
בתמונה: אומגה בשמי ירושלים
עמדת בריאות כולל שיפודי בריאות ופסטה מקישואים ושלל דוכני יצירה. באודיטוריום של בית החולים התקיימו מופעים בנושא מחזור של תאגיד אל"ה והופעה מיוחדת של האמן סטפן.
בתמונה: ד"ר דוד רווה, זיהומולוג בכיר ביחידה למניעת זיהומים מסביר על התפתחות חיידקים ופטריות וכיצד ניתן למנוע זיהומים בבית החולים לדובים.
בתמונה: פסטה מקישואים הייתה פופולארית במיוחד בעמדת התזונה.


בתמונה: עמדת שינניות בבית החולים לדובים.