לידה במעלית – ככה פותחים שנה

 

בערב ראש השנה, במעלית שערי צדק, בעודה בדרכה לחדר הלידה פתחה ג. 24 מיישוב רחלים שבשומרון את השנה החדשה. למזלה, חנה דיאמנט, אחות במחלקה לרפואה דחופה (מיון), חלקה עימה את המעלית ויילדה אותה לראשונה בחייה במעלית

 

ללדת סביב חגי תשרי מעולם לא היה נחשב דבר אידיאלי בקרב הנשים, על אחת כמה וכמה בקרב שומרי המצוות - בזמנים קריטיים כל כך, רצונה של כל אישה הוא שהכול יתנהל כמתוכנן. 

מועד הלידה המשוער של ג. 24 מיישוב רחלים שבשומרון יצא יום לאחר ראש השנה. אולם, התינוקת החליטה להגיח לעולם הרבה לפני, דווקא בערב ראש השנה, במעלית שערי צדק, בעודה בדרכה לחדר הלידה. למזלה, את המעלית  חלקה עם אחות המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים שבדיוק עלתה לבקר בן משפחה.

"רצינו להיות ערוכים ככל הניתן, אך לזה לא ציפינו", מציינת ג. ומוסיפה, "הגענו להתארח אצל הורי בירושלים בחג מתוך מחשבה כי תאריך הלידה המשוער קרוב ואנו מעוניינים להיות קרובים לבית החולים בו בחרנו ללדת. לאחר ארוחת החג, נשכבתי לישון והתחלתי לחוש בכאבי בטן חזקים. כעבור שעתיים הכאבים התחלפו בלחץ על אזור הבטן, אך כל אותו הזמן לא שיערתי שמדובר בצירים. לקראת השעה חמש בבוקר הצירים הפכו סדירים ונסענו לשערי צדק. בנסיעה הצירים הלכו וגברו. עם בואנו לבית החולים בעלי הוביל אותי לחדר הלידה בכיסא גלגלים מהרגע שנכנסנו למעלית אינני זוכרת הרבה".

מה שג. לא זוכרת הוא שאת המעלית היא חלקה עם חנה דיאמנט, אחות במחלקה לרפואה דחופה (מיון) שתכננה לבקר את אחיה שמאושפז באחת המחלקות בבית החולים לאחר שסיימה את משמרת הלילה. בדרכה לכיוון המעליות לא שיערה חנה שהיום תיילד תינוקת במעלית. 

"נכנסתי למעלית ושנייה לפני שנסגרה הדלת נכנס הזוג הצעיר". מספרת חנה. "האישה נראתה כאובה במיוחד, אך לא מיהרתי להתערב. מאחר שאינני מיילדת מוסמכת ואינני מורגלת לטפל במקרים כאלה, העדפתי שהדברים ייעשו בחדר לידה על ידי צוות מנוסה". 

"היולדת דיווחה שזהו, הראש יוצא וכשבדקתי הראש אכן נגלה. ביקשתי מהאב את המגבת שהייתה על כתפו, חילצתי את התינוקת ובסיום התהליך הצמדתי אותה לחיק אמה. זה היה מרגש מאוד להיות שותפה להבאת חיים חדשים לעולם במועד כה סימבולי של התחלות חדשות, ראש השנה", כך הוסיפה. ‎לאחר שלושה ימים בבית החולים במהלכם היו תחת מעקב האם והתינוקת הזוג הצעיר שוחרר לביתו עם אחות חדשה ובריאה לבנם בן השנה.