מכון שיקום הלב ב"שערי צדק" עבר למשכנו החדש בבניין יד שרה

 

המכון לשיקום הלב מציע שיקום רב תחומי הכולל ייעוץ ומעקב על ידי קרדיולוג מומחה בשיקום לב, אחות הבקיאה בגורמי הסיכון, פיזיולוג מאמץ ומאמן המכין תכנית אימון גופני גם לחולים המורכבים ביותר

 

האתגר הטיפולי הגדול ביותר לחולים לאחר אירוע לב הוא חזרה לתפקוד מיטבי ובמקביל מניעת אירוע הלב הבא. מטרה זו מושגת במידה רבה כאשר מטופלים לאחר אירוע לב משתתפים בתכניות לשיקום לב.

"מטבע הדברים מטופל שעבר אירוע לב חווה זעזוע מסוים, ערעור ביטחונו העצמי, חששות, ולרוב גם חוסר ידע מה מותר ומה אסור לו כחולה לב,  וכמובן ישנה הפגיעה בתפקוד הלב בזמן האירוע .  שיקום לב אינו "מכון כושר", זוהי תכנית רב תחומית המעניקה לחולה הלב כלים להתמודדות ולהביאו לתפקוד אופטימלי בכל תחומי החיים בתפקוד היומיומי ובמקביל למנוע את האירוע הבא", מסביר ד"ר קליין, קרדיולוג בכיר, מנהל המכון לשיקום הלב במרכז הלב המשולב בשע'צ ויו'ר החוג לשיקום לב באיגוד הקרדיולוגי בישראל.

המכון לשיקום הלב במרכז הרפואי שערי צדק, הוא מהמובילים בארץ והיחיד מבתי החולים בירושלים המציע תכנית שיקום רב-תחומית הכוללת ייעוץ ומעקב על ידי קרדיולוג מומחה בשיקום לב, אחות הבקיאה בגורמי הסיכון, פיזיולוג מאמץ ומאמן המתאים תכנית אימון גופני גם לחולים המורכבים ביותר על פי המלצת הקרדיולוג ובהסתמך על מבחני מאמץ ובהתחשב בכל מחלות הרקע. כמו כן, מציע המכון שירות תזונה  הכולל התאמת דיאטה פרטנית על ידי תזונאית,  ושירות פסיכו-סוציאלי במידת הצורך. 

המכון התחדש לאחרונה באמצעי ניטור משוכללים הממוקמים באולם הכושר המרווח ובכל אחד מחדרי הרופאים על מנת לאפשר מעקב א.ק.ג רציף בעת ביצוע הפעילות הגופנית. ציוד הספורט במכון מגוון ביותר ומתאים לכל סוגי המגבלות הגופניות ולכל הגילים. למי שמעוניין – קיימת אפשרות להתאמן בשעות בהן ישנה הפרדה בין נשים וגברים. במכון קיימת נוכחות של רופא ואחות בכל שעות פעילותו, חדר טיפולים עם כל הציוד הדרוש ויתרונות של קרבה לבית חולים במצבי חירום. ההשתתפות בשיקום לב כלולה בסל הבריאות עבור המצבים הבאים: לאחר התקף לב, צנתור טיפולי, ניתוח מעקפים, השתלת מסתמים, אי ספיקת לב ולאחר השתלת דפיברילטור.  למטופלים העונים על קריטריונים אלו  ההשתתפות  לשלושה חודשים היא בחינם ולמשך כחצי שנה נוספת בהשתתפות עצמית סבירה באמצעות הביטוח המשלים בקופות החולים.

 "מחקרים רבים הראו שהשתתפות בתכניות שיקום הלב מפחיתה באופן משמעותי תמותה, אשפוזים וביקורים חוזרים בחדרי מיון ואירועי לב חוזרים ומביאה לשיפור היכולת התפקודית הגופנית והנפשית במטופלים אלו. אנו נותנים את הדגש על הגורמים המובילים לטרשת העורקים ולסתימתם, על ידי איזון של גורמי הסיכון  באמצעות נטילת התרופות המתאימות מחד ואורח חיים בריא מאידך. כל מטופל, נפגש ומקבל הדרכה אישית פרטנית למקרה שלו עם דיאטנית, ומחנכים אותם לבצע פעילות גופנית ברוב ימות השבוע כתרופה הטובה ביותר. חשוב ביותר לבקש מרופא המשפחה הפניה לשיקום לב ולהגיע לשיקום כמה שיותר מהר לאחר האשפוז מדגיש ד"ר קליין. 

המכון  ממוקם בבניין יד שרה רח' הרצל 124 בקומה 4 . ופתוח ברציפות החל מהשעה 7 בבוקר ועד 8 בערב כך שהוא מתאים גם לאנשים עובדים. קיימת נגישות נוחה ביותר עם מגוון קווי אוטובוס ורכבת קלה עד פתח הבניין וחניה זמינה וקרובה .