​200 ערכות למשפחות מטופלים מחלקות טיפול נמרץ – ככה חוגגים 80 שנות נתינה

 

 


חנה טרייסטמן שימשה במשך שנים אחות אחראית במחלקה כירורגית ילדים במרכז הרפואי שערי צדק. לפני 15 שנה פרשה חנה לגמלאות, אך זה לא מנע ממנה מהגעה לביה"ח על בסיס התנדבותי, ולמעשה מאז פרישתה היא מגיעה מדי יום שישי וערבי חג להתנדב במחלקה בה עבדה. 


לרגל יום הולדתה ה -80 החליטו בני משפחתה להשקיע במתנה ייחודית עבורה. מתנה שמאפיינת את הקשר שלה עם שערי צדק בצורה הטובה ביותר – חלוקה של 200 ערכות המיועדות לבני משפחה של מטופלים במחלקה לטיפול נמרץ. "ביקשנו לחגוג את יום ההולדת של חנה באריזת הערכות במתחם מיוחד שהוקצה לצורך כך דווקא בבית החולים, מאחר שזהו המקום שבו היא תרמה הרבה זמן ואנרגיה ואליו היא קשורה מאד", סיפר רובין טרייסטמן, חתנה של חנה. "כחלק מחגיגות יום ההולדת אנו ארזנו יחד 200 חבילות שנמסרו לצוות העובדים הסוציאליים במחלקות שונות בבית החולים. היה חשוב לנו שאנשי מקצוע יחלקו את הערכות לפי שיקול דעת מקצועית, ולא באופן רנדומלי למלווים שבמקרה נמצאים במחלקה בזמן נתון", אמר טרייסטמן.  
תכולת המארז כוללת פריטים שונים שיהיו לעזר במהלך השהייה בבית החולים כגון כוס תרמית, שקיות תה צמחים, קרם ידיים, מברשת ומשחת שיניים, כרית מתנפחת, אטמי אוזניים, כיסוי לעיניים, שפתון, זוג גרביים וכו. " על החלוקה הופקדה גב' ליאורה גוב-ארי, עו"ס במחלקה ההמטולוגית בשערי צדק שליוותה את בני המשפחה במיזם." חולה המתבשר בבשורה קשה בכל מחלקות טיפול נמרץ, מבוגרים וילדים ונדרש לאשפוז מידי, זקוק לסיוע רב. הערכה עשויה לעזור למשפחה בשלב הראשון לאחר הבשורה כחלק מהעצמה ראשונית במשבר", סיפרה גוב-ארי דה-וריס.