הסכם אקדמי בין לאומי נחתם בנוכחות מושל פלורידה

 

 


שיתוף פעולה אקדמי בין יבשתי נחתם בין ארבע מוסדות רפואה ואקדמיה גדולים: המרכז הרפואי שערי צדק והאוניברסיטה העברית בירושלים והמרכז הרפואי ג'קסון ממוריאל ואוניברסיטת מיאמי UM/JMH  שבפלורידה. טקס החתימה החגיגי נערך הבוקר (ה'), בנוכחות מושל פלורידה, רון דסנטיז שהגיע לבית החולים למטרה זו.  
במסגרת שיתוף פעולה זה הוסכם על פעילות עתידית משותפת של  ארבע המוסדות לפיתוח תחום ההכשרה הרפואית. על המזכר חתמו נציג בית החולים במיאמי, ד"ר אנריקה גינזבורג, דיקנית האוניברסיטה העברית, פרופ' דינה בן-יהודה ומנכ"ל שערי צדק, פרופ' עופר מרין. "אני רוצה להודות לכולם על הוצאת ההסכם לפועל ומברך על שיתוף הפעולה. נמשיך לתמוך בשני הצדדים". אמר המושל דסנטיז. ההסכם הוא פרי יוזמה של האוניברסיטה העברית והמרכז הרפואי ופנייתם למוסדות בפלורידה במטרה לקידום תחום חשוב זה בארץ.הקשר הישראלי עם בית החולים ג'קסון החל לפני 16 שנה בהכשרת רופאי הטראומה מישראל. נכון להיום 80-90% מרופאי הטראומה הוכשרו במיאמי. "הקשר בין שני המוסדות עולה שלב עם החתימה על הסכם אקדמי זה". אמר ד"ר אנריקה גינזבורג מבית החולים במיאמי שחשף את הקשר המשותף שיש למושל פלורידה לשדה הקרב ולפעילות הומניטרית: "כולנו שרתנו בצבא באזורי מלחמה ולכולנו מושג של 'אחוות לוחמים", כך אמר. "המושל דסטניז שירת באריות הים בצבא ארה"ב, ומלבד זאת היה אחראי לחקיקה למען זכויות האסירים בעיראק ובכלא גואנטנמו בקובה. פרט זה מעיד על אופיו ההומניטרי וגם שערי צדק אף הוא ניכר בתכונה זו".
" אני מברך על ביקורו של המושל במרכז הרפואי ושמח על הרחבת קשרי הידידות". אמר פרופ' מרין, "בירושלים כיום שלושה ראשי טראומה מובילים, כולם הוכשרו באוניברסיטת מיאמי. תחום המחקר הרפואי בישראל התפתח רבות ונשמח שבמסגרת ההסכם גם הרופאים שלכם יגיעו ללמוד מאתנו". כך ציין.
המרכז הרפואי שערי צדק מסונף בסינוף אקדמי מלא לביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית ומקיים מגוון רחב של פעילות אקדמית והוראתית ובין היתר - הוראת מתמחים, הוראת סטודנטים, מחקרים, הצגות בכינוסים בארץ ובחו"ל, פרסום מאמרים, כנסי וידאו עם מרכזים רפואיים בארה"ב ועוד.