31 שנות שליחות והגשמה: רב שיח בשערי צדק בהנחיית מגישת החדשות, העיתונאית, תמר איש שלום

 

 


פרופ' יונתן הלוי, המנכ"ל רביעי של המרכז הרפואי שערי צדק פורש מתפקידו כמנכ"ל. לציון 31 שנות פעילותו בתפקיד זה נערך בשערי צדק יום עיון מיוחד בנושא ערכים ורוח במערכת הבריאות בהשתתפות סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן. במסגרת האירוע נסקרו ציוני דרך משמעותיים במערכת הבריאות בארץ שהוביל פרופ' הלוי במהלך 31 שנות פעילותו על ידי שותפיו לדרך מתחומים משיקים שונים.
"פרופ' הלוי שינה את הפנים של בית החולים מהקצה לקצה", אמר סגן השר ליצמן בנאומו. "הפכת את שערי צדק מבית חולים קטן לבית חולים מוביל ובו הרבה מחלקות חדשות והציב אותו לרמת קדמה שבית החולים לא ידע לפני". המנכ"ל הנכנס, פרופ' עופר מרין נשא דברי פתיחה, ברך את פרופ' הלוי והודה לו על תרומתו לפיתוח המוסד הרפואי. בפתח דבריו הביע תנחומיו לנשיא המדינה, ראובן ריבלין על פטירת רעייתו, נחמה ריבלין ז"ל אתמול וביקש מהנוכחים באולם לעמוד דקה כאות הזדהות. 


בתמונה(מימין): רן רזניק, שהם רוביו, ג'ודי סיגל, יואב אבן ותמר איש שלום. 

 האירוע נערך בהנחיית מגישת החדשות, העיתונאית, תמר איש שלום ובהשתתפות גורמים מובילים בתחום הבריאות בארץ ובהם נמנים: נשיאת בית המשפט המחוזי, מחוז מרכז (בדימוס) השופטת, הילה גרסטל;  פרופ' שמעון גליק, פרופ' אמריטוס לרפואה פנימית ודיקן בדימוס, הפקולטה למדעי הבריאות, אוניברסיטת בן גוריון; דיקן ביה"ס לרפואה באוניברסיטה העברית, פרופ' דינה בן יהודה; פרופ' שמואל רייס, מנהל אקדמי של המרכז לחינוך רפואי, ביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית; פרופ' אמתי זיו, סמנכ"ל המרכז הרפואי שיבא, מייסד ומנהל 'מסר' המרכז הארצי סימולציה רפואית ופרופ' אליקים רובינשטיין, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון (בדימוס).
על היבטים אתיים והלכתיים של תרומת אברים והשתלתם הרצה פרופ' אברהם שטיינברג, מנהל היחידה לאתיקה רפואית בשערי צדק. פאנל בריאות ותקשורת נערך בהשתתפות העיתונאים - יואב אבן (חברת החדשות), ג'ודי סיגל (ג'רוזלם פוסט), רן רזניק (ישראל היום) ודוברת שערי צדק, שהם רוביו. לקראת סיום נערך שיח רעים עם הפילוסוף והרופא, פרופ' דוד הד, חתן פרס א.מ.ת 2017.
כמו כן, הוזמן לאירוע כבוד נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, שלמרבה הצער נבצר ממנו להגיע בשל פטירת רעייתו, הגב' נחמה ריבלין ז"ל. 
"מכובדי, קשה לכמת במילים, שלושים ואחת שנים, שבהן הובלת את המוסד הרפואי הגדול ביותר בירושלים". כך כתב הנשיא ריבלין, " בפרק הזמן שעבר מאז הימים בהם רופאים הסתובבו עם בִּיפֶּרִ צמוד, הובלת מהפכה בחזית הרפואה המקצועית והאיכותית במדינת ישראל. 'כפי שאמרת, פרופ' הלוי שהדבר החשוב ביותר הוא להמשיך לשמור על השילוב בין רפואה שנמצאת בקדמת המקצוענות והטכנולוגיה, לבין רפואה שמהולה בחמלה וטיפול אינדיבידואלי, כזו שלא משכיחה מאתנו את החולה הבודד ומשפחתו. ולך פרופסור הלוי, אני מבקש להודות לך על עשייתך הענפה, על שימור האנושיות תוך השאיפה להצטיינות, ולאחל לך ולנו שנים רבות של פעילות ברוכה ומשמעותית. שנתראה רק בבריאות. היו ברוכים".