יוזמה מצילת חיים של אחיות שערי צדק: צמיד זוהר למניעת שכחת ילדים ברכב

 

יוזמה מצילת חיים של אחיות שערי צדק: צמיד זוהר למניעת שכחת ילדים ברכב

 

יוזמה מרגשת של אחיות מחלקת יולדות במרכז הרפואי שערי צדק למניעת שכחת ילדים ברכב: "בוחרים בחיים"- צמיד זוהר עליו מודפס הכיתוב- התינוק שלי ברכב. 

לטובת הפרויקט המיוחד גייסו האחיות תרומה של אלפי שקלים למימון כ-7000 צמידים זוהרים.
 
הצמיד יחולק לכל יולדת בשערי צדק עם דף המסביר כיצד להשתמש בצמיד:
בכל פעם שההורה מכניס את התינוק שלו לרכב, הוא עונד את הצמיד על ידו לכל מהלך הנסיעה באופן שיזכיר לו כי ילדו נמצא ברכב. ברגע שהוא מוציא את התינוק מהרכב, ההורה ישאיר את הצמיד על כיסא התינוק עד לפעם הבאה.
זוהי עוד דרך לתת תזכורת להורים, לשנות את שגרת הנסיעה ולמנוע שכחה של הילד ברכב. הפרויקט מבוצע בשיתוף ארגון בטרם.


 
מעיין לוי, תושבת שדרות שילדה השבוע בפעם השנייה בשערי צדק, היא היולדת הראשונה שקיבלה את הצמיד. "זהו רעיון ומבורך הצמיד הוא כלי נוסף שיעזור לנו ההורים. אני ממליצה לכל הורה להשתמש בצמיד ובכל תזכורת אפשרית על מנת למנוע כל אפשרות לשכוח את הילדים ברכב".
 
מנהל מחלקת ילודים בשערי צדק, ויו"ר המועצה הלאומית לבריאות הילד פרופ' פרנסיס מימוני "זהו פרויקט חשוב ביותר. שכחת ילדים ברכב הוא אחד האירועים הקשים ביותר שמשאיר הורים עם תחושה אשמה לכל החיים. ולכן עלינו לעשות כל דבר שיכול להקטין את התופעה. אני שמח מאוד על היוזמה של האחיות ואני בטוח שיתרום את חלקה במניעה של מוות בלתי נסבל בקרבס ילדים קטנים".
 
האחות גבריאלה לואיס אדוט מיוזמות הפרויקט "אנו מטפלות יום יום באלפי תינוקות שרק נולדו ורואות את האושר של ההורים החדשים ושל המשפחות. חשוב לנו לעורר ולחזק את המודעות והערנות של ההורים ואנחנו מקוות שהיוזמה שלנו תתרום לשמירה על חיי הילדים של כולנו".


 
אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים "אנו מברכים על כל יוזמה שתעזור להורים להימנע משכחת ילדים ברכב. בימים חמים הרכב מתלהט במהירות ועשוי להגיע לטמפרטורה של 70 מעלות. שכחה ברכב מתרחשת לרוב במקרים של שינוי בשגרה כאשר משתלט על ההורה 'נהג אוטומטי' שגורם לו לשכוח את היקר מכל. זה קורה בעיקר כאשר אנחנו עייפים או דעתנו מוסחת. אנו קוראים להורים: 'אל תגידו לי זה לא יקרה' - פעלו כדי למנוע. אמצו הרגל מציל חיים או השתמשו בכל אמצעי שיסייע לכם לוודא בתום נסיעה שאף ילד לא נשאר ברכב".