למעלה מ- 200 בעלי עסקים ירושלמים הגיעו ליום החשיפה לפעילות המרכז הרפואי שערי צדק

 

למעלה מ- 200 בעלי עסקים ירושלמים הגיעו ליום החשיפה לפעילות המרכז הרפואי שערי צדק

 

המרכז הרפואי שערי צדק אירח בשבוע החולף כ- 200 בעלי עסקים ירושלמים בכנס הראשון של "הזירה העסקית"- מיזם חדש ומשותף של עיריית ירושלים, משרד הכלכלה ומיזם ישראל דיגיטלית לחיבור בין מוסדות ירושלמים לבעלי העסקים בעיר.
 
בעלי העסקים הירושלמים קיבלו סקירה מסמנכ"לית הכספים רות רלב"ג על מערך המרכז הרפואי ועל תכניות הפיתוח העתידיות שלו, שמעו ממנהל אגף לוגיסטיקה גדי אילן על התפעול היומיומי של שערי צדק ועל הצרכים השונים שלו וממנהל הרכש אייל מרכוס על מערך הרכש וצרכי הארגון ועל האפשרויות השונות העומדות בפני הספקים.
 
שערי צדק, אחד המוסדות הגדולים והוותיקים בעיר, הוא הראשון שנרתם ליוזמה ופתח את שעריו לבעלי העסקים בירושלים במטרה להכיר להם את פעילותו, צרכיו ולהיחשף לעסקים חדשים. תקציב הרכש השנתי של שערי צדק עומד על כחצי מיליארד ₪.
 
את הכנס פתחו מנכ"ל שערי צדק פרופ' עופר מרין ומחזיק תיק קידום עסקים בעירייה יהודה בן יוסף .
ניר כהן, מנהל מיזם הזירה העסקית בעיריית ירושלים הציג את הפרויקט.
 
ראש העיר ירושלים, משה ליאון "העסקים הקטנים והבינוניים הם המנוע הכלכלי לצמיחת העיר, ומתוך תפיסה זו נולד פרויקט "הזירה העסקית" המחבר בין מוסדות עוגן מרכזיים בירושלים ובין ספקים מצוינים ואיכותיים. בית החולים שערי צדק הוא ללא ספק אחד ממוסדות העוגן החשובים וכולנו נרוויח אם תקציב הרכש שלו יישאר בידי עסקים ירושלמיים. נמשיך לעשות כל מאמץ בכדי לקדם חיבורים אלו ולשלבם בפעילות השוטפת של העיר והעירייה."
 
מנכ"ל שערי צדק פרופ' עופר מרין "המרכז  הרפואי שערי צדק הוא מהארגונים הגדולים והמובילים בעיר ומשרת את תושביה כבר למעלה מ- 117 שנים. אנו שמחים לחזק את הכלכלה בירושלים, לשתף פעולה עם עסקים ירושלמיים מתוך גאווה ירושלמית אמיתית ומתוך אמונה באיכות וביכולות של המגזר העסקי בעיר. אני מברך את עיריית ירושלים ומשרד הכלכלה על היוזמה המבורכת ובטוח שנוצרו חיבורים חשובים ביום זה".


 
סמנכ"לית הכספים, הגברת רות רלב"ג "תכניות הפיתוח העתידיות של שערי צדק מחייבות אותנו להרחיב את מעגל הספקים ונותני השירות שלנו. כיום כ- 700 ספקים ירושלמים נמצאים במאגר הספקים של שערי צדק ואני בטוחה שבזכות הכנס החשוב הזה נכיר עוד ועוד ספקים ירושלמים מצוינים ונסייע לצמיחתם, לצמיחתו של שערי צדק ולצמיחתה של ירושלים".
 
בירושלים ישנם כ- 44 אלף עסקים בעיר קרוב לחצי מהם הם עסקים זעירים וקטנים. בירושלים קיימים כ 30 גופים ציבוריים ופרטיים שתקציבי הרכש שלהם עומדים על 50 מיליון ש"ח בשנה ומעלה. כך למשל תקציב הרכש השנתי של האוניברסיטה העברית עומד על כ 800 מיליון ש"ח ותקציב הרכש של בית חולים שערי צדק עומד על חצי מיליארד שקל בשנה.
 
סקר שערכה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה ב-2015 מצא כי על אף שעצמאים ועסקים קטנים היוו כ-70% מהעסקים במדגם, פחות ממחציתם פונים למכרזי רכש ציבורי. מנגד, שיעורי הזכייה במכרזים גבוהים יחסית - כשני שלישים מהעסקים הקטנים והבינוניים שניגשו למכרזים.
מיזם "הזירה העסקית" בהובלת עיריית ירושלים בא לתת מענה לפער זה, במטרה לעודד את מוסדות העוגן ושאר העסקים בירושלים לרכוש מעסקים קטנים ובינוניים מקומיים. הדבר נעשה בין היתר על ידי יצירת מפגשים משותפים לקניינים ולעסקים, אתר אינטרנט ייעודי, קורסים, הכשרות מקצועיות, סדנאות וליווי מקצועי אישי.