מומחי שערי צדק בוועידת ישראל לרפואה "מניעה מוקדמת וטיפולים חדשניים שאנו מובילים בשערי צדק, מורידים משמעותית תחלואה בסוגים שונים של סרטן"

 

מומחי שערי צדק בוועידת ישראל לרפואה "מניעה מוקדמת וטיפולים חדשניים שאנו מובילים בשערי צדק, מורידים משמעותית תחלואה בסוגים שונים של סרטן"

 

פרופ' גבריאל איזביצקי, מנהל מכון הריאות במרכז הרפואי שערי צדק "8000 איש בשנה  מתים מעישון ואפשר למנוע את זה. אנו חייבים לאמץ גישה כוללנית - חינוך מגיל צעיר, פרסום על קופסאות סיגריות, איסור עישון במקומות ציבוריים וצעדים נוספים אשר יצמצמו משמעותית את התופעה. המומחים של מרפאת הריאות בשערי צדק עוסקים רבות בנושא מניעת העישון ומתנדבים במערכת החינוך. אנו מגיעים לבתי הספר ומקיימים פעולות הסברה למניעת עישון בקרב התלמידים".
לאחרונה פרסם פרופ' איזביצקי מחקר שערך בשערי צדק בו הצליח באמצעות גישה חדשה להעלות משמעותית את אחוז הנגמלים מעישון באמצעות תרופות.
 
ד"ר שרי ליברמן, יועצת גנטית בשערי צדק סיפרה על מחקרים גנטיים המסייעים למניעת סוגים של סרטן השד. "ישנם גנים שונים הקשורים לסוגים ספציפיים של סרטן השד. במעבדת הגנטיקה אנחנו מאתרים אוכלוסיות בסיכון אשר נושאות את הגנים הללו, אנו בונים להם תכנית מעקב רציפה וגם במידת הצורך מבצעים פעולות רפואיות למניעה. לשמחתנו אנו מצליחים במקרים רבים להקטין ב 50% תחלואה בסרטן שד".
 
ד"ר סלימאן בולוס, מנהל אגף לאונקולוגיה והמטולוגיה הציג שיטות טיפול חדשניות המסייעות בריפוי מסרטן "לאחרונה התחלנו טיפולים באימונותרפיה בגידולים בכליות. קולטנים מיוחדים מרדימים את התאים הסרטניים שהופכים לנוגדנים וכך מערכת החיסון שלנו מונעת את הגידול. הטיפולים החדשים מאפשרים ריפוי מלא של 11% מהחולים עם סרטן גרורתי. בסרטן לא גרורתי הטיפול שאנו מבצעים הוא בעיקר ניתוחי ואנו בודקים כעת גם מתן טיפול באימונותראפיה גם למניעה כדי לתת למערכת החיסון כלים לטיפול בגידולים".
 
מומחי שערי צדק דיברו במושב שעסק במגמות במניעה ואבחון מחלות ממאירות והטיפול בהן.