נפצע בתאונה, השתקם וחזר להתנדב בשערי צדק במחלקה שבה ניצלו חייו

 

לאחר שנפצע בתאונת דרכים ונחבל בראשו, בשערי צדק הצילו את חייו בפעולת חירום. כעבור חצי שנה שב רוכב האופנוע להתנדב במחלקה בה לא היו לו הרבה סיכויים. "ללא התמיכה לה זכיתי אינני יודע היכן הייתי היום"

 

אביעד בן ה-27 היה בדרכו הביתה מיום לימודים כאשר נפגע מרכב בתאונת דרכים. אביעד הובהל למרכז הרפואי שערי צדק  שם אבחנו הרופאים כי הוא סובל מחבלת ראש קשה. "הסימנים עמם הגיע אביעד לבית החולים הצביעו על פגיעה נוירולוגית משמעותית ובדיקות ההדמיה הציגו דימום מוחי וסימני לחץ תוך גולגלתי מוגבר מסכן חיים". מספר ד"ר טל שחר, נוירוכירורג בכיר ומנהל היחידה לנוירוכירורגיה אונקולוגית בשערי צדק שניתח את אביעד. "בשל חשש לנזק מוחי בלתי הפיך הוחלט על ביצוע ניתוח חירום שיאפשר ניטור של הלחץ התוך גולגלתי וטיפול בהתאם". 

שבועיים לאחר הניתוח החל אביעד להתאושש וכנגד כל התחזיות הוא החל להשתקם. 
"אפשר לומר שנמחקה לי חצי שנה מהזיכרון אך הדבר שאני זוכר במיוחד הוא התמיכה שקיבלתי מהצוות המקצועי ומהסביבה הקרובה שלי.  ללא התמיכה לה זכיתי אינני יודע היכן הייתי היום. הפציעה שחוויתי הובילה אותו להבנה שיש לי הרבה מה לתרום לחברה ובפרט לפצועי ראש. החלטתי להחזיר לחברה ולשערי צדק ולהתנדב במחלקה לנוירוכירורגיה."אני מדבר עם המטופלים אחד על אחד, מסייע להם ומנסה לתת תקווה למשפחות כאשר המטופל לא במצב תקשורתי. אני מספר להם את הסיפור שלי ועבורם לראות אותי במצב כזה מדליק אצלם ברק בעיניים". כך מספר. 
"ההתנדבות הזאת גורמת לי להיחשף שוב ושוב לנקודת ההתחלה של השיקום ולהעריך את העובדה שאני בכלל עומד על הרגליים.
אני כל פעם נפעם מחדש ורואה את הדמות שלי במטופלים שחווים חוויה דומה למה שחוויתי וזה גורם לי לזכור תמיד מאיפה באתי".