פרופ' ארנון סמואלוב מהמרכז הרפואי שערי צדק זכה בפרס הוקרה מיוחד מטעם האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה

 

הפרס הוענק לפרופ' סמואלוב על פעילותו האיכותית, המיוחדות ורבת השנים לטובת ציבור המטופלות, קהל רופאי הנשים וקידום מקצוע המיילדות גניקולוגיה ופריון במדינת ישראל

 

האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה  פרס הוקרה מיוחד לפרופ' ארנון סמואלוב מהמרכז הרפואי שערי צדק.
את הפרס לסמואלוב העניקו יו"ר האיגוד פרופ' רוני מיימון, וגזבר האיגוד פרופ' אייל ענתבי, בכינוס השנתי של האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה. הפרס הוענק לפרופ' סמואלוב על פעילותו האיכותית, המיוחדות ורבת השנים לטובת ציבור המטופלות, קהל רופאי הנשים וקידום מקצוע המיילדות גניקולוגיה ופריון במדינת ישראל.מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין "פרופ' סמואלוב הוא מאבני היסוד של מערך המיילדות בשערי צדק שהיום הוא הגדול ביותר בישראל ומהגדולים בעולם. פועלו לאורך השנים בא לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר בעשרות אלפי הילדות והילדים שיילד ואני בטוח שכולם יחד איתנו שמחים בכבוד לו זכה".

מנהלת אגף נשים ויולדות בשערי צדק, פרופ' סורינה גריסרו גרנובסקי "פרופ' סמואלוב משמש מופת לרופאים במחלקת נשים ויולדות בשערי צדק ולכלל הרופאים במרכז הרפואי. ושמו. פועלו במסגרת בית החולים והקהילה בירושלים במשך יותר מארבעה עשורים הפך לסמל לאיכות טיפולית ויחס מסור למטופלות ואנו גאים ושמחים כי זכה להוקרה זו". 

פרופ' סמואלוב הודה לחברי האיגוד על קבלת הפרס וציין "כל רופא באשר הוא צריך לאהוב את עבודתו. כאשר הוא משלב את העבודה הקלינית יחד עם הוראה ועם מחקר הוא עושה את הטוב ביותר לקידום הרפואה. כך עשיתי לאורך כל שנות עבודתי בכל תפקידי ואני שמח שזכיתי להצלחה שבצידה הערכה".פרופ' ארנון סמואלוב נולד בירושלים בשנת  1952 וגדל בשכונת בית הכרם. לאחר שחרורו  מהשירות הצבאי בסיירת מטכ"ל, החל פרופ' סמואלוב את דרכו האקדמית והמקצועית בביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, המשיך בהתמחות בנשים וילוד בבית החולים הדסה עין כרם והשתלם ברפואת האם והעובר באוניברסיטת סן אנטוניו, טקסס (1990-1992). משנת 1995 הנהיג סמואלוב את רפואת הנשים במרכז הרפואי שערי צדק, ירושלים. בהתחלה בתפקיד מנהל היחידה למיילדות וסיבוכי הריון, משנת 2002 כמנהל המחלקה למיילדות, ובהמשך התמנה למנהל החטיבה לנשים ויולדות עד שנת  2018. 

במסגרת פועלו הציבורי מכהן פרופ' סמואלוב כפרופ' מן המניין באוניברסיטה העברית והחל משנת 2016 מייצג את המרכז הרפואי שערי צדק בוועדת המינויים העליונה של האוניברסיטה העברית. סמואלוב שימש במשך 4 שנים כיו"ר החברה הישראלית לרפואת האם והעובר, ובין השנים 2000-2010- שימש כיו"ר ועדת בחינות ההתמחות במיילדות וגניקולוגיה.