שבוע היוגה הבינלאומי

 

לרגל יום היוגה הבינלאומי שמצוין היום ברחבי העולם נעצרה הפעילות בחדר המיון של שערי צדק כדי שיוכלו הצוותים והמטופלים - להירגע.

 

הבוקר (ראשון) הופתעו הצוותים והמטופלים במיון העמוס והפעיל של שערי צדק מפעילות לא שגרתית, במיוחד במקום כמו חדר המיון, סדנת יוגה משותפת לצוותים ולמטופלים.
לכבוד יום היוגה, ג'יזל גורדון, מדריכת יוגה בכירה המסייעת למטופלות מערך נשים ויולדות בשערי צדק זה 12 שנה, ביקשה להעביר דווקא לצוותים שלא יודעים מנוחה ולמטופלים הכאובים במיוחד את הכלים להתמודדות טובה יותר שתלווה אותם לדבריה גם בהמשך.
"דווקא בימים אלו, ימי הקורונה המלווים בחוסר ודאות ובטרדות רבים אנו יכולים להירגע ולהתבונן פנימה, ישנם כלים רבים להיעזר בכוח של המיינד, נשימה וגוף להפחתת מתחים ותמיכה לתהליכי ריפוי והחלמה. ההתרעננות וההתבוננות יכולים לחזק את היכולות של הצוותים וכן של המטופלים בהתמודדות עם אתגרי היום יום שפוקדים אותנו בתקופה זו יותר מתמיד. אני שמחה על ההזדמנות לתת להם את הכלים האלו ומקווה שהם יאמצו אותם גם בהמשך". כך אמרה ג'יזל.
ד"ר טוד זלוט, מנהל מלר״ד-מיון בשערי צדק: "אני חושב שזו הפעם הראשונה שמתרחשת פה בחדר המיון סדנת יוגה. הצוותים שלנו שעובדים סביב השעון בלחץ עצום קיבלו כמה דקות של התייחסות אישית ורגיעה ואין דבר מבורך יותר מלעצור הכל ולנשום למספר רגעים. המיון כולו נעצר לרגע והפך שקט מהרגיל וגם המטופלים נראו יותר נינוחים לרגע".אברהם פינצי, מטופל במיון שתרגל יוגה מספר: "הגעתי למיון שערי צדק בשל סחרחורות מהם אני סובל זה כמה ימים, התרגול הקצר נתן לי כמה דקות של יציבות ואיזון. לא משנה איך קוראים לזה יוגה או לא, אני בעד, ואני חושב שאתרגל כך בהמשך בבית. תודה לשערי צדק על היוזמה הייחודית!".
#יום_היוגה_הבינלאומי