פורצים את ממד הזמן ב’שערי צדק’: טיפול בשבץ מוחי גם אחרי 24 שעות

 

300 נוירולוגים ורופאי משפחה השתתפו בכנס דיגיטלי שיזמו מומחי מערך המוח בשערי צדק - ובו הוצגו טיפולים חדשניים בכאבי ראש, שבץ מוחי והפרעות תנועה • מנהל המחלקה הנוירולוגית: "בזכות הידע, המומחיות והרופאים המנוסים הרחבנו את חלון הזמן לטיפול בשבץ מוחי עד ל-24 שעות"

 

300 נוירולוגים ורופאי משפחה מרחבי הארץ השתתפו בכנס במסגרתו הרצו – בשידור חי – מומחי הנוירולוגיה של המרכז הרפואי שערי צדק.

בכנס הציגו ד”ר אבי אשכנזי, מנהל מרפאת כאבי ראש וכאבי פנים במרכז הרפואי שערי צדק וד”ר שירה מרקוביץ’, נוירולוגית בכירה בשערי צדק, את אפשרויות הטיפול הייחודיות בכאבי ראש כרוניים בשערי צדק, כולל הזרקות בוטוקס ואלחוש העצב הגורם לכאב הראש ואת הטיפולים החדשים ביותר בהם נעשה שימוש במרפאה הייחודית בשערי צדק.

המרפאה הנה היחידה בירושלים שנותנת מענה כוללני לכל סוגי כאבי הראש תוך שימוש בשיטות מתקדמות וייחודיות; ד”ר גלעד יהלום, מנהל מרפאת הפרעות תנועה בשערי צדק, הציג גישה חדשנית להזרקת בוטוקס תחת הדמיה על-קולית (אולטרסאונד) שמשמש לטיפול מדויק יותר בהפרעות תנועה שונות ומביאה לשיפור משמעותי באיכות החיים של המטופלים.

 ד”ר רוני אייכל, מנהל המחלקה הנוירולוגית והיחידה לשבץ מוחי בשערי צדק, הציג את פריצת הדרך של טיפול בשבץ מוחי: “עד כה, חלון הזמן לטיפול בשבץ מוח חד היה עד 4.5 שעות על ידי מתן תוך ורידי חומר ממיס קריש דם (rtPA ) מתחילת האירוע המוחי, וחלון הזמנים להצלת המוח על ידי שליפת קריש דם בצנתור היה עד 6 שעות.“הודות למחלקה המובילה לצנתורי מוח בשערי צדק, בניהולו של ד”ר יעקב אמסלם, אנו יכולים לטפל בצנתור בקרישי דם גדולים במוח הגורמים לשבץ מוחי, עד 24 שעות מתחילת האירוע המוחי.

“פרצנו את גבולות הזמן במסגרתו אנו יכולים להציל את המוח במקרה של חסימה על ידי קריש דם. באמצעות ניסיון רב של הצוות ותוך שימוש בהדמיות מתקדמות אנו יודעים לזהות את החולים בהם ניתן לבצע פעולות אלה אפילו עד 24 שעות ומדובר באחוז גבוה של מטופלים שחייהם ניצלו”.

פרופ’ נתן בורנשטיין, מנהל מערך המוח יוזם ויו”ר הכנס: “שערי צדק עם הפנים לשירות הקהילה, מציעים פתרונות בכל הבעיות הקשורות בפעילות המוח ומערכת העצבים יש לנו מומחים בעלי שם עם ניסיון רב בתחום. כל זה לטובת תושבי העיר ואנחנו בהחלט מעודדים את הרופאים בקהילה להפנות אלינו חולים עם כל בעיה נוירולוגית אנו ערוכים לקלוט אותם בחמלה ובאמפטיה ובמקצוענות לעילא ולעילא”.