סדנה מיוחדת ללא עלות לאם ולתינוק לאחר הלידה

 

 

מערך המיילדות במרכז הרפואי שערי צדק מרחיב את שירותיו ליולדת ומאפשר מעתה מענה אישי ומקצועי גם בתקופה הראשונה לאחר הלידה. סדנה חדשה ללא עלות בליווי צוות מחלקות האם והילוד מתקיימת במרכז הרפואי שערי צדק אחת לשבוע.
תכנית הסדנה כוללת סבב היכרות, פאנל שאלות ותשובות עם מנהל המחלקה למיילדות בשערי צדק, פרופ' ארנון סמואלוב ועם פרופ' אהרון קלר, רופא ילדים בכיר בשערי צדק, סדנת בייבי יוגה, יועצת הנקה והנחיה קבוצתית.
חנה קסטן, מקימת הסדנא ואחראית יולדות ותינוקות ומיילדת מוסמכת מסבירה, " חשוב לתת ליולדת מקום לדבר ומענה מקצועי גם לאחר הלידה. הסדנה מאפשרת לנשים שילדו בטווח שישה שבועות עד חודשיים לאחר הלידה לדבר על חוויית הלידה ולשתף ברגשות סביב חוויית הלידה וההורות הטריה. העובדה שפורום הסדנה מורכב מנשים נוספות שעברו חוויה דומה מעודד שיתוף ונותן ביטוי לרגשות שאולי הודחקו בקרב היולדות. במהלך האשפוז זוגות שילדו בשערי צדק מקבלים הדרכה מקצועית ומסודרת לאחר הלידה אך ניכר כי עולות שאלות רבות גם לאחר השחרור ולא תמיד יש מענה מוסמך שישיב לשאלות אלו. אנחנו שואפים לתת שירות ליולדת לא רק לפני הלידה ובמהלכה, אלא גם בשלבים הראשונים שמלווים באתגרים שאינם פשוטים. הסדנה יכולה לחזק את הביטחון העצמי של האימהות הטריות ומקנה להן תחושת ביטחון לקחת החלטות עבור התינוק שלהן".
הסדנאות מתקיימות בימי ה', בין השעות 11:00-13:00 הרשמה במייל magik@szmc.org.il או בטל' 053-4263244.
 

בתמונה: קורס בייבי יוגה עם גב' ג'יזל גורדון, מורה בכירה ליוגה בשערי צדק.