גידול נדיר עם שיער ושיניים הוסר מראשו של תינוק

 

הרופאים בשערי צדק הצילו את חיי הפעוט בן החצי שנה והסירו גידול מסוכן מראשו, לתדהמתם בתוך הגידול הנדיר נמצאו שיערות, שיניים ורקמות עובריות

 

לפני כחודש הבחינו הוריו של פעוט בן חצי שנה מירושלים בשינוי בהיקף ראשו ופנו לרופא בקהילה. בהוראת הרופא הם ביצעו בדיקת אולטראסאונד בקהילה. ד"ר לנה צ׳רקוב נוירורדיולוגית ילדים בשערי צדק, שביצעה את הבדיקה הבחינה בגידול במוחו של הפעוט שנמצא במיקום מסכן חיים. בעקבות הממצא נשלחו ההורים והפעוט בתיאום עם מנהל היחידה לנוירוכירוגיה ילדים בשערי צדק, ד״ר גוסטבו רייז, בבהילות לחדר המיון במרכז הרפואי שערי צדק. תוצאות בדיקת CT דחופה שבוצעה בבית החולים לא הותירו ספק – מיקומו של הגידול הפעיל לחץ כבד על על המוח הקטן ועל גזע המוח אצל הפעוט וסיכן את חייו.  בהליך חירום התינוק נותח על ידי ד״ר גוסטבו רייז, יחד עם צוות בכיר של המחלקה לנוירוכירורגיה בבית החולים, ד״ר ג׳ון ויינסטון, ד״ר הנרי שפירו וד״ר נבו מרגלית, מנהל המחלקה ומראשו של הפעוט הוצא הגידול.
מיד עם הסרתו הבחין הצוות הרפואי כי מדובר בממצא נדיר ביותר, גידול עוברי שהכיל שערות, שיניים ורקמות שהתפתחו בראשו של הפעוט. 
  
"מדובר בגידול נדיר ביותר שאנו רואים אחת לעשור. פעלנו מהר כי זיהנו לחץ על גזע המוח ואגירת נוזלים שהייתה יכולה לסכן את חייו", מספר ד"ר גוסטבו רייז, "הגידול הוצא בשלמותו בעזרת טכנולוגיה חדישה. הניתוח עבר בהצלחה ללא נזקים וחיי התינוק ניצלו. כעבור מספר ימים שחררנו אותו לביתו במצב טוב. הבדיקה הפתולוגית הראתה כי מדובר בגידול שפיר והפעוט ממשיך להתפתח כראוי״.