"אנשים מעריכים מאוד את מה שאתם עושים"

 

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל הרצוג ביקרו במרכז הרפואי שערי צדק

 

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל הרצוג ביקרו הבוקר (ג׳) במרכז הרפואי שערי צדק. בביקורם נפגשו הנשיא הרצוג ורעייתו ומנכ״ל המרכז הרפואי, פרופ׳ עופר מרין עם צוותי הקורונה של שערי צדק וחילקו משלוחי מנות לילדי המחלקות שצפויים לחגוג את חג הפורים בבית החולים

לצד השמחה והתרגשות החג, התמלאו מחלקות הילדים במרכז הרפואי שערי צדק בשמחה יתרה, עם ביקורו המרגש של נשיא מדינת ישראל, יצחק הרצוג ורעייתו, מיכל הרצוג, במרכז הרפואי שערי צדק. פרופ׳ מרין, הנשיא ורעייתו חילקו לילדי מחלקות בית החולים לילדים ע״ש וילף במרכז הרפואי משלוחי מנות והנשיא בירך את הילדים להחלמה מהירה.

עוד נפגשו הנשיא ורעייתו ופרופ׳ מרין עם צוותי הקורונה של שערי צדק מכלל המגזרים השונים: רופאים, אחיות, דיאטנים, עובדים סוציאליים, סניטרים, אנשי מערך הנשמה, פיזיותרפיסטים, מיחשוב, כוח עזר ופרא רפואי.
הצוותים שפעלו בשנתיים האחרונות ללא לאות במלחמה במגפה עולמית, שיתפו את הנשיא באתגרים השונים 
והנשיא הודה להם מקרב לב על המסירות לאורך השנתיים ועל ההתגייסות המידית. בטקס מרגש שנערך במחלקת הדיאליזה במעמד הנשיא ורעייתו מיכל הרצוג, פרופ׳ עופר מרין, פרופ׳ יונתן הלוי, נשיא שערי צדק, פרופ׳ יחיאל שלזינגר, מנהל בית חולים וילף לילדים, פרופ׳ יעקב פרישברג, מנהל מחלקת נפרולוגיה ילדים ומנהלי מחלקות בית החולים, ליווה הזמר ישי ריבו שנענה מיד לבקשת עמותת תקוה ומרפא שמאמצת למעלה מעשור את מחלקת הנפרלוגיה להגיע לשיר. ובזמן שהילדים מחוברים לדיאליזה וישי ריבו שר ברגש את השיר סיבת הסיבות, הודו צוות עמותת תקוה ומרפא לנשיא המדינה שנענה להזמנה והגיע בימים טרופים אלו לחזק את הילדים.
כאות הוקרה, העניקו ילדי המחלקות לנשיא דגם מיוחד של כנסת ישראל שהודפס בתלת ממד על ידי ילדי מחלקות שערי צדק בהובלת ננה חי, מרפאה באמנות בבית הספר שליד המחלקות.
מנכ״ל שערי צדק פרופ׳ עופר מרין, בירך את כבוד הנשיא והודה לו על הביקור המחזק ועל שיתוף הפעולה הפורה. 
״המטופל הירושלמי הראשון היה בשערי צדק, ובכל חמשת הגלים היה בחזית, אנשי הצוות התגייסו ללא יוצא מן הכלל בצורה מרשימה.
עברנו יחד שנתיים מורכבות מאוד, במהלכן, מעבר לעבודה המאוד קשה, נאלצו צוותי שערי צדק להתמודד עם החששות האישיים, הריחוק החברתי, הקפדה יתרה על הכללים ודאגה לשלומם של בני ביתם.
הערכה עצומה לכל הצוות הרפואי שנרתם לעבוד עם חולים מדבקים ללא יוצא מן הכלל, רופאים, אחיות עו״סים, כוח עזר, פיזיותרפיסטים ואנשי לוגיסטיקה. 
אני רוצה להודות לכם, בנוכחות כבוד הנשיא ולהודות לך באופן אישי הנשיא הרצוג על השותפות והביקור המיוחד שנתן חיזוק גדול לצוותים שעובדים קשה למען בריאות תושבי העיר והסביבה״.

הנשיא פנה לצוות הרפואי ואמר: ״רב התרבותיות כאן בבית החולים מראה שכל אדם נברא בצלם, וזה מה שרואים כאן בחדרי מחלקות בית החולים. אנשים מעריכים מאוד את מה שאתם עושים. את העבודה הקשה והאמיתית של הצלת חיים עושים פה. אני מברך אתכם על 120 שנות עבודה עצומה. אתם משרתים לא רק את ירושלים אלא את ישראל כולה.״

רעיית נשיא המדינה הוסיפה: ״אחד הדברים שמרגישים פה ביתר שאת הוא גאוות היחידה. אני יודעת שעברו עליכם שנתיים קשות ברמה האישית, אבל אני חושבת שאחד הדברים שגרמו להצלחה הרפואית היא גם הרגשת ה״ביחד״ שלכם גם בימים שמחים וגם בימים יותר קשים. תבורכו ותצליחו.״

ד״ר יגאל הלביץ, רופא בטיפול נמרץ, אמר: ״האחיות שלנו והצוותים הרפואיים עבדו מאוד קשה בשנתיים האחרונות. בסופו של דבר הצלחנו להציל הרבה חולים וזו גאווה של בית החולים שערי צדק. זו עבודה קשה, אין ספק, הצוותים נמצאו שעות ארוכות בתוך חליפות המיגון.״דפנה קמר, עובדת סוציאלית במחלקה לרפואה דחופה בשערי צדק שיתפה לרגל ציון יום העובד הסוציאלי: ״אנחנו אמונים על החוויה הרגשית של המטופל ומשפחתו. זו הייתה תקופה מאתגרת, בלשון המעטה. אני והצוות שלנו חווים את זה כעבודה עצומה. ההירתמות לצד צוות שעובד 12 שעות בפול גז, יחד עם חוויות שיא, כמו למשל להקרין חתונה עבור אבא שאושפז כשהבן שלו מתחתן, או דברים נוספים, גרמו לי להרגיש כל יום בסוף היום: יש לי עוד 20 דברים טובים לחיות בשבילם. חלק מהחוויה הזו העברנו למטופלים ולמשפחות שלהם.״

דבורה אגסי, מנהלת עמותת תקווה ומרפא: ״חודש מרץ זה הזמן שבו מציינים את יום הכליה הבינלאומי. 
אין מתאים ביום זה שנשיא המדינה יגיע ויחזק את מחלקת הנפרלוגיה, את הילדים הגיבורים, את הרופאים והאחיות שעובדים סביב השעון ואת ילדי תקווה ומרפא״.