"בעלי קיבל מחדש את אשתו והילדים שלי קיבלו אמא במתנה"

 

כאבי הראש היו נוראים ובלתי נסבלים ושיתקו אותה ואת משפחתה לגמרי לאחר אין ספור רופאים והתייעצות ובתום 6 שנים של סבל נמצא הפתרון במרפאת כאבי הראש בשערי צדק

 

במשך 6 שנים סבלה ב.א. בת 39 אם ל-7 ילדים (תושבת ביתר עילית) מכאבי ראש נוראיים – מיגרנות. היא עשתה את כל הבדיקות והספיקה להיות אצל הרבה רופאים ברחבי הארץ, אך כלום לא הושיע אותה. היא המשיכה לסבול מאוד, עד שפגשה את ד"ר אברהם  אשכנזי מנהל מרפאת כאבי ראש בשערי צדק. ד"ר אשכנזי נוירולוג בכיר ומומחה לכאבי ראש שהתמחה בארה"ב בטיפול בכאבי ראש ופנים.

בשיחה מיוחדת היא מתארת את מה שהיא ובני משפחתה חוו במהלך אותן שנים. "מגיל 33 ועד לפני מספר חודשים הייתי רוב הזמן במיטה עם חוסר תפקוד מוחלט. לבעלי לא היו אישה ולילדים לא היתה אמא, זה היה סיוט אחד גדול ומתמשך".

בדיקת
CT ראש  שעשתה היתה תקינה והיא נשלחה לפסיכיאטר שיאבחן מה עובר עליה. הפסיכיאטר לא גילה ממצאים חריגים והפנה אותה  לנוירולוג, שבדק ואיבחן שהבעיה היא ממקור  נפשי.

 "הנוירולוג נתן לי תרופה פסיכיאטרית וכמובן שזה לא עזר. גם  תרופות נוספות לא הביאו מזור. הייתי יושבת ובוכה מרוב כאבים, לא יכולתי לעשות כלום", היא אומרת.



בהמשך, בעקבות  יועצים רפואיים שונים היא הגיעה  לנוירולוג אחר באזור המרכז. היא רצתה ללדת עוד ילד וביקשה לקבל תרופה כדי שתוכל לצלוח את ההיריון בלי כאבים קשים במיוחד. "קיבלתי שלושה  סוגים של תרופות אך הן לא עזרו. כל ההיריון עבר עלי עם כאבי ראש חזקים ביותר וזה היה פשוט סיוט נוראי, בלתי אנושי ולא נתפס".
 
לקראת סוף ההריון היא פגשה את פרופ' ארגוב, רופא נוירולוג, והוא הפנה אותה לד"ר אברהם  אשכנזי בשערי צדק. בתחילה קיבלה ב.א. זריקות שונות שגם הן  לא עזרו, ואולם כחלוף חודש קיבלה זריקה אחרת 'לידוקאין' שקלעה בול ופשוט העלימה את כאבי הראש שלה לחלוטין.  

"אחת לחודש אני מגיעה כדי לקבל את הזריקה ומאז חזרתי להיות בן אדם. אני אוכלת פחות, ישנה פחות, חזרתי לעבודה, להתעמלות, לתפקוד בבית לבעל ולילדים. עד כמה שזה לא מובן מאליו אני  יכולה להיות עם הילדים, הם קיבלו אמא במתנה, בעלי קיבל אישה מחדש", היא מתארת בהתרגשות".  

היא מספרת כי הזריקה משפיעה עליה למשך כחודש, באמצעות הרדמת עצב שגורם לכאב. לא פחות מעצם הטיפול היא מתארת את רגישותו ואנושיותו של ד"ר אשכנזי "הוא מקבל ברוגע ובהבנה, הזריקה פחות כואבת מזריקה של רופא שיניים, הוא פשוט הציל לי ולמשפחתי את החיים – הוא היה בשבילי מלאך מהשמים".  

ד"ר אברהם  אשכנזי: "המטופלת הגיעה אלי עם כאבי ראש יום יומיים עזים שגרמו לפגיעה קשה בתפקודה ובאיכות חייה. שמחתי לראות שהתגובה שלה לטיפול בהזרקות תרופתיות לעצבי הראש היתה מצוינת, עם העלמות מוחלטת של הכאב. היא ממשיכה לקבל את הטיפול במרפאתי באופן סדיר עם המשך התגובה החיובית לטיפול".

"הטיפול בהזרקות לראש, אותו אנו מבצעים מזה מספר שנים במרפאת המומחים לכאבי ראש בשערי צדק, הוא מאוד בטוח ויעיל למטופלים רבים עם כאבי ראש, ואינו גורם לתופעות לוואי משמעותיות.  חשוב לציין שטיפול זה אינו מתאים לכל החולים. תכנית הטיפול נקבעת באופן אישי לכל מטופל או מטופלת".

"ההזרקות לראש, אותן אנו מבצעים מזה מספר שנים, הן טיפול מוכר בעולם, אולם בישראל הוא פחות מוכר ויש מעט רופאים שמיומנים בביצועו. בשערי צדק העלינו את המודעות ואת השימוש בטיפול, ויש הצלחות רבות ויפות".

לדברי ד"ר אשכנזי, הטיפול יעיל ובטוח ואינו גורם לתופעות לוואי משמעותיות. "ההזרקה משתלבת במכלול הטיפולים בכאבי ראש, עם יתרון בכך שהיא מתאימה לנשים בתקופות שמוגבלות בשימוש בתרופות. הטיפול נמצא בסל והוא יעיל לטיפול ומניעה עבור מגוון רחב של כאבי ראש כרוניים וחדים".