בייבי בום מעלית: שני תינוקות נולדו במעלית ביה"ח שערי צדק בתוך חצי שנה

 

אם צעירה בת 21 שהגיעה לבית החולים נשלחה לבצע בדיקה בקומה העליונה בדרכה לקומה התשיעית, חני המיילדת הבחינה שהראש של התינוק כבר החל לצאת כשדלת המעלית נפתחה – הפעוט כבר היה מונח על חזה אימו "זכיתי לקחת חלק בשתי לידות סוערות במעלית שבסופן – תינוק בריא", סיפרה המיילדת

 

מיילדת בשערי צדק מצאה את עצמה בתוך 6 חודשים בשני מקרים שונים של לידות מפתיעות - בתוך מעלית. חני גודפרנד, אחות במחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי שערי צדק ומיילדת בהכשרתה,  סיימה לטפל באירוע טראומה. בעודה צועדת בחזרה לכיוון חדר הניתוח, תנועה חשודה צדה את עינה. במסדרון הסמוך למעליות חני הבחינה באיש ביטחון מוביל במהירות מיטה ועליה אישה בהריון לכיוון המעלית. חני החליטה לגשת ולהציע לזוג המבוהל עזרה.
"נכנסתי עם בני הזוג למעלית ותשאלתי את האישה הכאובה שסיפרה לי שזהו הריונה הראשון ושהיא נמצאת רק בשבוע 34. לא הייתי שקטה לשלוח אותה לבדה לחדר הלידה. כל הסימנים הראו שהיא כבר ממש בלידה", היא מספרת. "ביקשתי מהאישה לבצע בדיקה בעודנו במעלית בדרך לקומה 9, ואכן ראיתי את ראש התינוק שכבר החל לצאת. הרגעתי את היולדת וביקשתי מבעלה ומאמה שיסייעו בשמירה על פרטיותה כדי להשלים בהצלחה את התהליך".
האישה היולדת במעלית היא מ', בת 21 מירושלים שהחלה לחוש צירים בעודה בביתה, ומיהרה להגיע לשערי צדק רק כאשר הצירים הלכו וגברו. זהו ההיריון ראשון שלה ובני הזוג מספרים כי היה חשש כבד לחייה של מ' ושל התינוק. "קשה להגיד שאני זוכרת משהו מלבד כאבים חזקים במיוחד. מה שאני כן זוכרת במיוחד זה את חני ואת הביטחון והרוגע שהיא השרתה עליי".

 

חני גודפרנד, מיילדת בשערי צדק

חני גודפרנד, מיילדת בשערי צדק

ערכת הלידה שבמקרה הייתה בידה של חני סייעה לתהליך. לאחר זמן קצר, התינוק יצא כאשר חבל הטבור כרוך סביב צווארו, וכשדלת המעלית נפתחה בקומה ה-9 של חדר הלידה, התינוק כבר היה מונח על חזה אימו.
"בשל העובדה שמדובר בלידה טרם זמנה התינוק נזקק לרופא ילדים", מציינת חני המיילדת. "החשנו את האם והיילוד לחדר הלידה והזעקנו רופא ילדים להמשך טיפול. לידה במעלית".
לדבריה, לא מדובר בפעם הראשונה שהיא נתקלת בלידה במעלית. "זה עניין לא פשוט. לפני מספר חודשים חוויתי אירוע דומה, אך ללא סיבוכים ועם יולדת מנוסה יותר. כאשר הגיעה אישה לחדר טראומה, מלווה בדולה ובבעלה. היולדת ביקשה לעלות לחדר לידה ובדרך, כשהגענו למעלית היא כבר החלה ללדת", היא משחזרת ומסכמת את החוויה. "בשונה מהלידה הקודמת, זה היה אירוע של לידה ראשונה, ובנוסף כלל סיבוך שעלול לסכן את התינוק. זכיתי לקחת חלק בשתי לידות סוערות במעלית שבסופן – תינוק בריא".
מ', האימא הנרגשת, לא תשכח את הלידה המיוחדת במיקום הלא שגרתי: "אני מלאה בהכרת תודה לבורא עולם על ההשגחה ששלח לנו מיילדת מלאכית שכזו בדיוק בזמן הנכון ולצוות המקצועי והמקסים בשערי צדק. זה נס גדול".