מרכז הלב המשולב בשערי צדק ביצע בהצלחה 20 השתלות לב מלאכותי Lvad

 

מומחי המרכז מספרים כי המושתל ה-20 היה מקרה מורכב ביותר עם רקע של ניתוח לבבי ומחלת כלי דם קשה, "עם כל האתגרים שהיו הניתוח לשמחתנו עבר בהצלחה"

 

במרכז הרפואי שערי צדק מדווחים על אחוזי הצלחה גבוהים ביותר בביצוע 20 השתלות לב מלאכותי ללא תמותה ניתוחית. לדברי המומחים אילולי הפתרון הרפואי לשימור הפעילות הלבבית שלהם, אלו לא היו שורדים. 

ה- Lvad   (Left Ventricular Assist Device) הנו מכשיר תומך חדר שמאל –– "לב מלאכותי" – שמחליף את פעולת החדר השמאלי הכושל, מנטרל את הסכנה המידית לחייו של המטופל ומאפשר לו מספר שנים לא קטן של איכות חיים.

המקרה ה-20 הוא אחד המקרים המורכבים של מטופל בגיל 67 סבל ממחלת לב איסכמית כרונית קשה אחרי מספר צנתורים וניתוח מעקפים לפני מספר שנים. בהדרגה חלה הידרדרות בתפקוד הלב עד מצב של אי ספיקת לב קשה, עם קושי בביצוע מאמצים גופניים שגרתיים. לאחר מעקב ממושך במרפאת אי ספיקת לב בשערי צדק בניהולו של פרופ' טל חסין, החליט כי מעוניין לעבור השתלת LVAD ונמצא מתאים.

"הניתוח היה מורכב יחסית לאור העובדה שהמטופל סבל ממחלת כלי דם קשה ועם רקע של ניתוח לב שכבר עבר בבית חולים אחר לפני מספר שנים". ד"ר אודי יעקובזון, מנהל היחידה לתמיכה לבבית מכנית והשתלות לב מלאכותי, "עם כל האתגרים שהיו הניתוח לשמחתנו עבר בהצלחה. בכל אחד מהמקרים שביצענו בגילאי 18-79, המטופלים זכו להזדמנות לחיים חדשים חלקם  מיועדים לחיות עם המכשיר משך שארית חייהם וחלקם מיועדים להשתלת לב. הפתרון הזמני עבור מטופלים הסובלים מאי ספיקת לב וזקוקים להשתלת לב,  ה- Lvad, הולך ונעשה נפוץ הודות לניסיון הרב שנצבר ואחוזי הצלחה פנומנליים. אנחנו שמחים לספק פתרון למטופלים הללו.