​ד"ר קרלוס קרוצ'ק ז"ל

 

מנהל היחידה להרדמה בטראומה, הלך לעולמו לאחר מאבק ממושך במחלה קשה – והוא בן 66 בלבד

 

בתחילת השבוע הלך לעולמו ד"ר קרלוס קרוצ'ק, מנהל היחידה להרדמה בטראומה, לאחר מאבק ממושך במחלה קשה – והוא בן 66 בלבד.

הוא נולד בבואנוס איירס, ארגנטינה בשנת 1956 ועלה לישראל בשנת 1980. את הקריירה הרפואית שלו הוא החל כאח טיפול נמרץ כללי בבית החולים הדסה עין כרם. ובשנת 1985 הוא החליט ללמוד רפואה וחזר לבואנוס איירס. בתום לימודיו, הוא חזר ארצה והיה סטז'ר בבית החולים שערי צדק בתחילת שנות ה-90.

בשנת 2007, לאחר שעבד במספר בתי חולים בישראל, החליט קרלוס לשוב למרכז הרפואי שערי צדק. הפעם, כרופא בכיר בהרדמה. מסירותו ותפקודו בטיפול בפצועי טראומה הובילו אותו להתמנות למנהל היחידה להרדמה בטראומה לפני כ-10 שנים.

כציוני נלהב ואהבתו למדינת ישראל הוא שירת שנים רבות בצה"ל ואפילו התנדב לאחר שחררו כביטוי לתוכנת הנתינה הענקית שלו."ד"ר קרלוס ז"ל היה קודם כל אדם, מודל השראה וחיקוי לדורות רבים של רופאים וסטודנטים", אמר פרופ' יעקב גוזל, מנהל מחלקת הרדמה וחברו הקרוב של קרלוס. מחלקת הרדמה וכל צוות חדר ניתוח וחדר התאוששות מרכינים ראש לזכרו ופועלים לשמור את הערכים שהנחיל לכולנו. הוא היה איש אהוב בקרב צוות בית החולים".

מנכ"ל שערי צדק פרופ' עופר מרין וסגנית האחות הראשית שרה גולדברג מספרים על קרלוס:
"אנו נפרדים בצער גדול מחבר, מאיש מקצוע ומאדם מדהים. קרלוס עבד איתנו שנים רבות בשערי צדק. בעשור האחרון ניהל את יחידת הטראומה ההרדמתית  וביצע את התפקיד המורכב והתובעני בצורה מעוררת השראה, עם זמינות סביב השעון.
כמנהלי הטראומה, הייתה לנו הזכות לעבוד כתף אל כתף עם קרלוס, בימים, בלילות, ובסופי שבוע. קרלוס בדרך פלא, היה מצליח להגיע פעם אחר פעם לאירועי טראומה, כל הדרך מגדרה, יחד עם כניסת המטופל. כשהיה נכנס לחדר טראומה- אי אפשר היה לפספס. הייתה לו נוכחות!! למרות מחלתו- התעקש ועבד עד יומו האחרון. לא ויתר לרגע.
קרלוס נגע בכולנו, בצוותים ובמטופלים.
עבד במרץ בלתי נלאה, באכפתיות, תמיד עם חיוך, במסירות ללא גבולות."

יהי זכרו ברוך