"הלידה התרחשה בתוך חמש דקות מהרגע שבו האישה הגיעה לחניון"

 

כמעט ילדה במונית בחניון - ואז הגיעה שרה המיילדת, שהייתה בדרך למכוניתה

 

שרה בביאן בדיוק סיימה משמרת בחדר הלידה של שערי צדק, הלכה לכיוון רכבה בחניון, ולפתע הבחינה באישה שכורעת ללדת במונית. היא מיד ניגשה אליה, בדקה אותה, הובילה אותה לחדר הטראומה ויילדה אותה בעצמה. "פקק תנועה עיכב את הגעתי לבית החולים, ומאוד חששתי ללדת במונית", מספרת היולדת
שרה בביאן עובדת כמיילדת במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים זה שמונה שנים, אבל לידה כזאת עוד לא הייתה לה. השבוע, בעת שסיימה משמרת בחדר הלידה, לקראת חצות, הלכה לכיוון רכבה שבחניון והבחינה במונית, ובה אישה הרה, כורעת ללדת. בביאן לא היססה לרגע ומיד נחלצה לעזרתה.
קראו עוד:

"ניגשתי לשאול לשלומה", היא מספרת. "היא סיפרה לי שהיא בת 30, תושבת ירושלים, בשבוע 40 להריונה, סובלת מצירים זמן לא רב. צוות חדר מיון שהיה בחניון, סייע להעביר אותה לחדר הטראומה בבית החולים.
"היה מזל גדול שהאישה הספיקה להגיע לסביבת לידה מתאימה, כי חבל הטבור של התינוקת היה כרוך סביב צווארה. הלידה אירעה בתוך חמש דקות מהרגע שבו האישה הגיעה לחניון. הצוות המיומן ביצע את הבדיקות הנדרשות, ולאם ולתינוקת, שנולדה במשקל 2,800 ק"ג, שלום".
2 צפייה בגלריה היולדת סיפרה שכל שלוש הלידות הקודמות שלה היו מהירות מהממוצע, כך שלא הופתעה כשכרעה ללדת במונית: הלידה השנייה שלה אירעה בביתה, והראשונה והשלישית התרחשו בתוך פחות משעה מתחילת הצירים. 


"הצירים הפעם התחילו עשר דקות לפני שהגעתי לחניון של שערי צדק", היא מספרת. "היה פקק תנועה שעיכב את הגעתי לבית החולים, וכמעט ילדתי במונית. מאוד חששתי ללדת במונית. שרה הגיעה ממש ברגע המתאים, הייתה שליחה נאמנה, ליוותה אותי כל הדרך ונשארה ליילד אותי. אני ממש מודה לה ולצוות המקסים של בית החולים שטיפלו בי ובתינוקת במסירות ובמקצועיות".