לכבוד שבוע המודעות להגיינת ידיים

 

 

בידיים טובות

 

בשבוע שעבר נקבע יום היגיינת ידיים הבין-לאומי, על ידי ארגון הבריאות העולמי ((WHO, במטרה  לעודד עובדים בתחום הבריאות, מטופלים ובני משפחתם לשיפור היגיינת הידיים שלהם. צוות היחידה למניעת זיהומים במרכז הרפואי התגייס למען יום זה בביקור חשוב בחדרי הניתוח. במסגרת הביקור שוחח עם מנתחים, אחיות, רופאים, מרדימים וחברי צוות נוספים במטרה להזכיר את החשיבות הגבוהה לנושא ומהם הטכניקות היעילות ביותר לשמירה על היגיינת ידיים.

באמצעות מכשיר מיוחד בעל קרני אולטרה סגול, נוכחו הצוותים הרפואיים לדעת אם הם רחצו את ידיהם כראוי. רבים מן הצוותים נדהמו מהיכולת המופלאה של המכשיר לזהות אזורים מסוימים בהם לא התמקדו מספיק בעת רחיצת הידיים.
בנוסף, חילקו השבוע חברי היחידה למניעת זיהומים לצוותים הרפואיים, דוגמיות ג'ל לחיטוי ידיים של שנתרמו בידי חב' ד"ר פישר ובנוסף חולקו כרטיסים של חמשת הרגעים לביצוע היגיינת ידיים. גב' פועה קופיט, אחות אפידמיולוגית ורכזת תחום מניעת זיהומים בשערי צדק, הובילה את המהלך יחד עם צוות היחידה למניעת זיהומים ובהם, ד"ר יונית וינר, מנהלת היחידה, גב' ליאורה ביר, והגב' חנה סמדג'ה. גב' קופיט חולקת: "אנו עושים מאמצים רבים כדי להבטיח טיפול רפואי טוב ביותר כאשר היגיינת ידיים היא חלק אינטגרלי ממנו. הפעילות הענפה להעלאת המודעות לנושא בבית החולים כוללת גם הצבת שומרי מסך עם תמונות והסברים בנושא על גבי מסופי המחשבים כדי להזכיר מדי פעם לצוות לרחוץ את ידיהם, בכל מחלקה, יחידה ומרפאה בשערי צדק". 

קליפ סוחף להעלאת מודעות להיגיינת ידיים בשערי צדק