שערי צדק מאז ולתמיד: מיוחד ליום ירושלים

 

 

עבור שערי צדק כל יום הוא יום ירושלים. בית החולים מלווה את העיר כבר 114 שנה 

בית החולים שערי צדק, הוא בית החולים הירושלמי הוותיק ביותר, אשר ידע מלחמות, טיפל בפצועים ובמטופלים מכל המגזרים והמינים מירושלים וסביבתה לאורך השנים. במשך 114 שנה מליוני מטופלים עברו בשעריו ולאורך כל השנים ידע בית החולים ניהולם של 5 מנכ"לים בלבד. מעת שנפתחו שעריו ברחוב יפו עם 20 מיטות בלבד, נטל שערי צדק חלק מכריע בהתפתחות העיר. 
משנת 1902, שנת הקמתו ממשיך לספק שירותי רפואה מעולים לרווחת תושבי ירושלים והסביבה. בזכות השילוב המוקפד של רפואה מתקדמת וטיפול מכל הלב זכה בית החולים למוניטין במדינה ובקהילה הרפואית הרחבה כספק שירותים רפואיים מבוקש ביותר. 

 “שערי צדק” הישן על רחוב יפו בירושלים, פעל משנת 1902 עד לשנת 1979 . כיום משמש המבנה להנהלת רשות השידור. אחד הבניינים היפים בעיר, הוכרז כמבנה לשימור.

מבנה שערי צדק הישן ברחוב יפו

פקח אני פורק סחורה. ספקים מתחומים שונים ממתינים בכניסה לפרוק את הציוד שהביאו מרחוק על גמלים...
ספקים ממתינים לפריקת סחורה בשערי צדק

חדר ניתוח משנות ה– 40 של המאה הקודמת. בלי מסכי פלזמה, בלי מערכת חמצן מרכזית, בלי מכשירי דימות ניידים. ובכל זאת בוצעו ניתוחים מוצלחים.


תינוק בא לעולם. אושר גדול ושמחה רבה. כאז כן עתה....
לידה בשערי צדק בתחילת דרכו

 

שערי צדק היום

 

חזית בית החולים 5/16

שערי צדק הוא מרכז רפואי רב-תחומי, הגדול בירושלים, המציע שירותים מתקדמים במרבית ההתמחויות הקיימות ברפואה המודרנית, עם אלף מיטות בשלושים מחלקות אשפוז. לצדן פועלות למעלה משבעים יחידות ומרפאות תוך מחויבות מתמדת לפיתוח אמצעים משוכללים שיספקו לבאים בשערינו את הטיפול המתקדם והטוב ביותר שניתן להציע. בשערי צדק למעלה מ-3000 עובדים (רופאים, אחיות, סגל פרא-רפואי וסגל מנהלי ותחזוקתי), ביניהם רופאים ואחיות רבים בעלי מוניטין בין-לאומיים הנוטלים חלק במחקרים פורצי דרך לפיתוח טיפולים חדשניים. מאמצי הסגל מתוגברים בסיועם של 700 מתנדבים (כולל בנות השירות הלאומי) המספקים מגוון שירותי תמיכה בכל מחלקות בית החולים. שערי צדק של היום ממוקם על פני שטח של כ-45,000 מ"ר למרגלות הר הרצל. ביחד עם ביקור חולים זהו בית החולים הגדול היחיד הממוקם באתרים מרכזיים בעיר. קמפוס בית וגן של המרכז הרפואי, שהושלם בשנת 1979, כולל עשרה בניינים המחוברים ביניהם וכן שטח חנייה נרחב. משהחל לאכלס את מבנהו הנוכחי, הפך שערי צדק מבית חולים אזורי מכובד למרכז רפואי רב-תחומי בעל שם עולמי של מצוינות בתחומים רבים.