חדש בירושלים: מרפאה להזנה תוך-וורידית (TPN) למטופלים בקהילה

 

 

מרפאה רב תחומית חדשה בירושלים תיתן מענה למטופלים הזקוקים להזנה תוך וורידית באופן קבוע.
מרפאה להזנה תוך-וורידית (TPN) למטופלים בקהילה החלה לפעול במרכז הרפואי שערי צדק. המרפאה תספק מענה למטופלים מירושלים והסביבה מכל קופות החולים, אשר נאלצו עד כה לנסוע למרכז הארץ עבור שירות זה. המרפאה כוללת בדיקה מקיפה בידי צוות רב-תחומי הכולל רופא גסטרו מומחה, דיאטנית ואחות, כאשר המטרה היא מתן מענה אישי לצרכי התזונה של כל מטופל. פעילות המרפאה נעשית במסגרת המערך הגסטרו-כירורגי, בראשות פרופ' ערן גולדין.
מטופלי TPN סובלים בדרך כלל ממחלות מורכבות של מערכת העיכול, ובהן, מחלת קרוהן קשה שאינה מגיבה לטיפול, בעיות בתנועתיות של המעי, לאחר כריתות נרחבות של המעי מסיבות שונות או גורמים שונים לאי ספיקת של המעי ((Intestinal Failure. מעתה, עשרות מטופלי TPN יוכלו ליהנות משירות זה בקרבת מקום מגוריהם.ד"ר דן ליבובסקי, רופא גסטרו בכיר במערך הגסטרו-כירורגי בשערי צדק, אשר עתיד לנהל את המרפאה מסביר:
"הזנה תוך-ורידית (TPN) משמשת כלי טיפולי כאשר המעי אינו מתפקד. עבור חולים אלו ה-TPN הוא טיפול מציל חיים. בעזרת מתן TPN ניתן לשלוט במשק האנרגיה, הנוזלים, האלקטרוליטים, הפחמימות, החלבונים, השומנים והוויטמינים ולספק מקור הזנה אשר עוקף את המעי הכושל. מעקב והתאמה אישית של הפורמולות להזנה תוך-וורידית מסייעים במניעת סיבוכים ארוכי טווח הכרוכים בטיפול זה ועל כן, חשיבות השירות החדש. כאשר הטיפול מנוהל בצורה טובה הוא מאריך משמעותית את תוחלת החיים. צוות המרפאה מתמחה במחלות שונות במערכת העיכול ומאפשר טיפול כוללני בבעיות גסטרואנטרולוגיות לצד שירות ה- TPN. בשנים האחרונות יש התקדמות ביעילות ובבטיחות הטיפול ואנו צופים עלייה בדרישה למרפאות מסוג זה בארץ ובעולם". 
המרפאה תפתח בשבוע הבא ותפעל בימי א' החל מהשעה 12:00. לפרטים נוספים ולקביעת תור טל' 02-6666160.