העיקרון המנחה בבחירת משככי כאבים הוא לא להחליט מראש במה נשתמש! אנחנו תמיד, בראשונה, דואגים לצרכים הרפואיים של היולדת ושל העובר. מעבר לזה, מה שהיולדת בוחרת, אנחנו איתה. הצוות שלנו מנוסה בהרבה שיטות. לכל אורך הדרך נציע אופציות אבל היולדת היא הקובעת.

יוגה תרפיה

גב' ג'יזל גורדון, מורה בכירה ליוגה, עומדת לרשות היולדות בקמפוס שערי צדק בשעות הבוקר על מנת להדריך אותן בטכניקות נשימה והרפיה.


כדור פיזיותרפיה
כדור הפיזיותרפיה הוא כדור עגול עליו ניתן לשבת ולנענע את האגן (טלטולי אגן). אפשר לעשות זאת גם תחת מקלחת עם מים זורמים. עוד אפשר לשבת על הכדור בפיסוק ולקפץ עליו על מנת לספק תנועתיות לאגן. התנועתיות עוזרת להרפיית השרירים ומאפשרת לראש העובר להיכנס נכון לאגן.

מקלחת
מים זורמים מרגיעים ומקלים את הצירים. בעת רגיעה אנו מרפים את השרירים ומאפשרים התקדמות מהירה יותר בתהליך הלידה. ניתן להיכנס למקלחת לאורך שלבי הלידה השונים אם האישה לא מקבלת טיפול תרופתי. 

מסכת גז
N2O, גז הנייטרוז, נקרא גם "גז צחוק" וניתן ע"י מסכה. הגז מקל על הכאבים וניתן לשימוש בזמן הציר עצמו. השימוש במסכה ע"י היולדת מאפשר לה לשלוט במתן הגז בשעת הצורך.

ה"טשטוש"
Pethidine או Dolestin - ניתן בהזלפה לתוך הווריד. ניתן לקבל את זריקת הטשטוש בתנאי שהעובר חש בטוב. זריקה זו מטשטשת את היולדת ומקילה על הכאב. 

אפידורל
האלחוש האפידורלי הוא אלחוש אזורי לפלג הגוף התחתון. האפידורל ניתן ע"י רופא מרדים בלבד. לאחר הכנסת הצינורית לחלל האפידורלי בעמוד השדרה ניתן להוסיף מנות חוזרות של חומר. הצינורית מחוברת למכשיר מיוחד המזריק את החומר בתדירות קבועה והיולדת יכולה להוסיף לעצמה עוד מנות בהתאם לרמת הכאב. אפידורל מסוג זה נקרא Continuous Epidural.
להסבר מורחב על האלחוש האפידורלי לחצו כאן