​דימות חזה ולב
הבדיקות המוצעות ביחידה לדימותלב במרכז הרפואי שערי צדק הן:
•    בדיקת Calcium Score – מדידת הסתיידויות בעורקי הלב
•    CT של הלב – בכל ההתוויות – הדמיית עורקי הלב, לפני TAVI, לפני PVI   ולצרכים אחרים
•    MRI   של הלב – בכל ההתוויות המוכרות  כולל בדיקות ילדים (למעט perfusion MRI – ניתן לדון בנפרד)
•    מיפויי לב
הבדיקות מתבצעות בליווי צמוד של רופאי היחידה לדימות לב תוך התאמה אישית של הפרוטוקול ושיטת הסריקה לכל נבדק. את הבדיקות מבצעים טכנאים מיומנים לביצוע בדיקות לב. רופאי היחידה הם קרדיולוגים ורדיולוגים מובילים בארץ שעברו הכשרה בת מספר שנים בדימות לב. רופאי היחידה זמינים לכל פנייה בכל שאלה הנוגעת בתחום.

CT של הלב
בדיקת סי טי של הלב, הנקראת לעיתים  "צנתור וירטואלי", היא בדיקת CT המבוצעת בתיאום עם תנועתיות הלב (ECG- gated). הבדיקה מבוצעת במכון הדימות באמצעות סורק ה-CT החדיש והמהיר Siemens Flash.
ליחידה לדימות לב בשערי צדק  מספר יתרונות משמעותיים.
  • מהירות הסריקה הייחודית לסורק ה-CT שברשותנו מאפשרת ביצוע של הבדיקה ברוב המוחלט של הנבדקים, ללא תלות בהאטה משמעותית של הדופק (מגבלה הקיימת בסורקי CT אחרים).
  • מהירות הסריקה מאפשרת גם לבדוק מטופלים המתקשים לעצור את הנשימה לאורך זמן. המשמעות היא שניתן לבצע את הבדיקה במגוון רחב של מטופלים כמעט ללא מגבלה עם תוצאות טובות לאין שיעור בהשוואה לבדיקות בסורקים אחרים.
  • בשל הניסיון הרב של צוות היחידה ובשילוב מגוון טכנולוגיות חדישות וייחודיות להורדת הקרינה אנו מצליחים לבצע את הבדיקה ברמת קרינה נמוכה ביותר במרבית החולים. לדוגמא פעמים רבות ניתן להגיע לחשיפה לקרינה סביב 1 מיליסיוורט בהשוואה ל-3-15 מיליסוורט במרבית הבדיקות המבוצעות בארץ. עוד לשם השוואה, רמת הקרינה במיפוי לב נעה בין 10-25 מיליסיוורט ורמת הקרינה בצנתור אבחנתי היא כ-7 מיליסיוורט. באופן כללי ניתן לומר שהפחתה בכמות הקרינה חיונית אך הדבר חשוב במיוחד בנבדקים צעירים (שגילם מתחת ל-60 שנים) ובנשים.
  • יתרון נוסף הוא בחשיפה לכמות קטנה במיוחד של חומר הניגוד המוזרקת בבדיקה  .
  • זמינות התורים גבוהה.
     
MRI של הלב
מכשיר ה-MRI תופס בשנים האחרונות מקום משמעותי ביותר בבירור מחלות לב בילדים ובמבוגרים במגוון הולך ומתרחב של התוויות. ההתקדמות הטכנולוגית המואצת מאפשרת לבצע כיום בדיקות קליניות של הלב ושל כלי הדם בזמן ובעלות סבירים.
בתחילת דרכו, השימוש העיקרי בבדיקות MRI של הלב ושל כלי הדם היה בבירור מומים מולדים של הלב וכלי הדם הגדולים, אך כיום הוא מתרחב לבירור קרדיומיופאטיות שונות, מיוקרדיטיס, הערכת מעורבות של גידולים בלב ובמדיאסטינום, הערכת מחלת לב איסכמית ועוד.
לשם ביצוע בדיקות MRI לב איכותיות יש צורך במכשיר MRI שיש לו יכולות ייחודיות לביצוע הבדיקה וכן יש צורך בתחנת עבודה חזקה המצוידת בתוכנות ייעודיות המאפשרות עיבוד ממוחשב (Post Processing) של התמונות ושל הנתונים. התחנה חיונית כיוון שבעזרתה מיוצרים העיבודים התלת ממדיים, מחושבים נפחי ומהירויות זרימה דרך כלי דם ומסתמים, נפחי מדורי הלב  ותפקודם ועוד. כיוון שהבדיקות מגוונות ומסובכות טכנית, יש צורך בתהליך הכשרה ממושך של צוות טכנאים ורופאים קרדיולוגים ורדיולוגים שהתמחו בתחום.
במכון הדימות בשע"צ שני סורקים חדישים מתוצרת סימנס (1.5T ו-3T) המצוידים במיטב הכלים לביצוע MRI של הלב בשיטות המודרניות ביותר כיום בעולם הרפואי. לאחרונה נרכשה עבור יחידת דימות הלב תחנת קריאת בדיקות לב חדשנית (CVi 42) המאפשרת אנליזות ייחודיות בדרגת דיוק מיטבית בהשוואה לתחנות העבודה המקובלות כיום בארץ. למיטב ידיעתנו תחנת עבודה מעין זו זמינה בארץ רק במרכז ברפואי שערי צדק.
צוות היחידה לדימות לב מורכב מרופאים וטכנאים מנוסים בביצוע הבדיקה בילדים ובמבוגרים. זמינות התורים גבוהה באופן משמעותי בהשוואה למרכזים אחרים בארץ המבצעים את הבדיקה.