בקרוב שיקום לב מרחוק 
למרות היתרונות וההוכחות המדעיות המוכיחים כי שיקום לב לאחר אירוע לב מפחית תמותה, תחלואה ואשפוזים חוזרים. מחקרים מראים שרק 30% מהאנשים הזקוקים לשיקום לאחר אירוע לבבי, מגיעים לתוכניות השיקום שמציעים בתי החולים. הסיבות לכך הינן מגוונות כגון: מחסור בזמן ובמשאבים, מרחק מבית החולים, חוסר רצון להתאמן בקבוצה ועוד. 

במכון לשיקום הלב בשע'צ אנו מציעים פתרון ייחודי לבעיה: לחולים המתאימים לקריטריונים של משרד הבריאות – אנו  מנגישים את האימונים במסגרת שיקום לב מרחוק בזמן המתאים להם ובסביבה הטבעית שלהם, בבית או במכון הכושר השכונתי ללא הצורך לבוא ולהטריח עצמם פעמיים בשבוע למכון השיקום. כל זאת, תחת פיקוח ומעקב אישיים של צוות רופאים, דיאטניות, אחיות, מאמני כושר ועוד. שיקום לב מרחוק מוכר על ידי משרד הבריאות כשיקום לב רגיל לכל דבר לחולים המתאימים להגדרות, ובכך הינו כלול בסל הבריאות ללא עלות ל 3 ח' ובהמשך באמצעות הביטוח המשלים עם השתתפות עצמית קטנה יחסית. 


איך עושים שיקום מרחוק?
המשתקמים מתקינים על הטלפון הנייד שלהם אפליקציה ייעודית, הכוללת מד צעדים ומאגר נתונים אישיים מוצפן שאליו מזינים את תוכנית האימון האישית. הם מקבלים שעון דופק חכם לניטור, וכך הם יכולים להתחיל ולהתאמן באופן עצמאי בבית, בפארק או במכון הכושר, לבחירתם.
צוות רב-מקצועי המורכב ממאמן כושר, פיזיולוג של המאמץ, אחות שיקום, קרדיולוג, תזונאית ופסיכולוגית עוקבים אחר התקדמות המטופל, ונותנים מענה וטיפול אונליין באמצעות שיחות טלפון, ווידאו או הודעות טקסט מוצפנות ומאמרים הנשלחות דרך האפליקציה. 

התוכנה מתריעה כשהיא מזהה תוצאות חריגות, מזכירה לחזור לאימונים לאחר הפסקה ארוכה מדי ומדווחת על התקדמות בתוצאות או על האטה. אנשי הצוות נותנים למתאמנים פידבק אישי, ובמידת הצורך מזכירים להם פגישות שנקבעו עם הדיאטנית או עם גורמי טיפול ושיקום אחרים. כל הנתונים העולים מאימוני הכושר מתועדים בתיק רפואי. בקרוב תיכנס לאפליקציה גם אפשרות למשלוח תמונות ושיחת וידיאו.
 

למי זה מתאים?
התוכנית מיועדת למשתקמים בדרגת סיכון נמוכה, שעברו הערכה רפואית ואישור רופא קרדיולוג של מכון השיקום.

למה חשוב להתאמן?
פעילות גופנית סדירה של כ-150 דקות בשבוע, פעילות אירובית בשילוב עם אימוני התנגדות, נמצאה כמרכיב מפתח בתהליך השיקום לאחר אירוע לב.

כמה זמן אורך תהליך השיקום מרחוק?
אנו ממליצים לקיים את תוכנית השיקום למשך 9 חודשים לפחות. ניתן להפסיק את השירות בכל עת ומכל סיבה.

זה עולה כסף?
לא, אבל צריך להצטייד בטופס התחייבות (טופס 17) מקופת החולים. כמו כן, משאירים פיקדון בעבור השעון החכם.