אגף המעבדות הקליניות

המעבדות הקליניות הן נדבך חשוב והכרחי בעבודה הרפואית המודרנית: באבחון, בהערכת גורמי סיכון, בניטור הטיפול, בבחינת יעילותו ועוד. כמו כן המעבדות הן שותפות פעילות במחקר הקליני המתבצע בביה"ח.
במעבדות נערכות בדיקות שגרתיות ומיוחדות בהיקף רחב, בשיטות חדשניות ובמכשור מתקדם. באגף נערכות מעל 2.5 מיליון בדיקות בשנה, במגוון של מעל 250 סוגי בדיקות שונות.
הבדיקות מתבצעות תוך הקפדה על בקרת איכות בסטנדרטים בין-לאומיים הכוללים בקרה פנימית יומית ובקרה חיצונית המעריכה את ביצועי המעבדה בהשוואה למעבדות אחרות בארץ ובעולם.
במעבדות פועל צוות מיומן המחויב למתן שירות ברמה גבוהה ונרתם לשיפור מתמיד באמינות התוצאות ובפיתוח בדיקות חדשות מתוחכמות ומודרניות. 
חלק מהמעבדות פועלות 24 שעות ביממה, כל ימות השנה, וערוכות למתן שירות דחוף בכל עת. 
הבדיקות מבוצעות בכל שעות היממה באותם מכשירים ושיטות ובאותה רמת איכות ואמינות לאבטחת רציפות הטיפול והמעקב.
המעבדות מספקות שירות לבית החולים וגם לגורמי חוץ.

פעילות האגף מתבצעת במספר מעבדות המשמרות ידע ייחודי ורמה מקצועית גבוהה בכל אחד מהתחומים:
בנק הדם בניהולה של ד"ר מירה נעמד
המעבדה ההמטולוגית בניהולה של ד"ר יוליה אברמוביץ'
ביוכימיה, אנדוקרינולוגיה וגסטרואנטרולוגיה בניהולה של גב' נורית אלגור M.Sc
מיקרוביולוגיה ואימונולוגיה בניהולו של ד"ר מארק עשוש

המעבדות באגף משתפות פעולה בנושאים של אבטחת איכות במטרה לשמר ולשפר את אמינות התוצאות ואיכות השירות לרופא ולמטופל תוך הקפדה על כבודו וזכויותיו, בייעול תהליכי עבודה כדי להתמודד עם עומס הרוטינה מבלי להתפשר על המקצועיות והחדשנות, בפעילות להעמקת  הידע וההבנה של הצוות הרפואי בנושאים מעבדתיים מתוך מטרה לצמצם מקרים של שליחת דגימות לא מתאימות, לפעול לשימוש מושכל בבדיקות מעבדה, לחסוך בדיקות מיותרות ועוד.