במסגרת המחלקה לנוירולוגיה במרכז הרפואי שערי צדק פועל מכון לאבחון נוירולוגי בו מבוצעות כל הבדיקות האלקטרופיזיולוגיות בעזרתן מאבחנים את המטופלים. הבדיקות הללו כוללות: 

בדיקת אלקטרואנצפלוגרם (EEG) להערכת הפעילות המוחית. בעזרת הבדיקה ניתן לאבחן אפילפסיה וכן סוגים מסוימים של ירידה ביכולות הקוגניטיביות. במהלך הבדיקה מחברים אלקטרודות לנבדק, ששוכב ער במשך כחצי שעה. במקרים בהם קשה לתעד את ההפרעה במצב ערות ויש צורך "להוציא" את ההפרעה החוצה (בעיקר אצל ילדים), נעשה את הבדיקה במצב של חוסר שינה. הנבדק יתבקש להגיע עייף (כלומר לאחר שלא ישן במשך פרק זמן מסוים) ויירדם לשעה בעת הבדיקה. בכל מקרה יש להגיע לבדיקה לאחר ארוחה. ניתן בו זמנית לבצע צילום וידאו על מנת להתאים את ההפרעה החשמלית לקליניקה הרלוונטית. 

בדיקת הולכה עצבית ואלקטרומיוגרם מיועדת להעריך את התפקוד החשמלי של העצבים ההיקפיים ושל השרירים. ניתן לאבחן בעזרתה נוירופתיה היקפית (נזק למערכת העצבים ההיקפית), מחלות שריר ומחלות בחיבור הנוירו-מוסקולרי (החיבור בין העצב לשריר).

בדיקת VEP) Visual Evoked Potential) בוחנת את ההולכה בעצב הראייה ומסייעת באבחון בעיות בעצב האופטי. 

בדיקת BERA) Brainstem Evoked Response Audiometry) מעריכה את התפקוד של המסלול השמיעתי בגזע המוח. משתמשים בה בעיקר לאבחון התפקוד של גזע המוח אצל אנשים בתרדמת וזו גם אחת מהבדיקות לקביעת מוות מוחי.