סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי בכלל. מעל ל-4,000 נשים מאובחנות עם סרטן שד בכל שנה בארץ. היחידה לאונקולוגיה של השד במרכז הרפואי שערי צדק הוקמה בשנת 2018, מספקת טיפול רב-תחומי בהתאמה אישית על-ידי צוות ייעודי של מומחי סרטן השד המתמקד במתן טיפול ברמה הגבוה ביותר. 

כל שלב בניהול המחלה דורש תשומת לב מיוחדת ומתואמת - החל מההדמיה ואבחון, טיפול והחלמה. התוכנית המקיפה שלנו כוללת טיפול מקצועי במטופלת המתפרס על צרכים קליניים, סוציאליים ואורח חיים. אנו, בצוות האונקולוגית, עובדים לצד מנתחי השד + הפלסטקיאים, גנטיקאים, מומחי שימור פריון ורפאות נשים, פתולוגים, רדיולוגים, רופאי קרינה, אחיות, עובדים סוציאליים וצוות מחקר קליני כדי לספק טיפול המבוסס מחקר ומציב את המטופלת במרכז עם דגש על patient-centered-care. היחידה כוללת תוכנית מחקר המסייעת לשפר את יכולתנו לאבחן, לטפל ולרפא נשים שחלו בסרטן השד. צוות היחידה לאונקולוגיה של השד


התיאום עם מחלקות הגנטיקה והגניקולוגיה במרכז הרפואי שערי צדק מאפשר לנו לזהות ולטפל בגורמים תורשתיים ובמגוון המלא של בעיות הרבייה שעשויות לנבוע משימור הפוריות, תמיכה בהריון לאחר סרטן השד, ניהול סרטן השד שאובחן במהלך ההיריון וניהול סימפטומים של גיל המעבר עקב הטיפולים וכו'. כמו כן אנו גאים לבשר על פתיחת "מרכז טליה" המרכז היחידי בארץ המיועד לנשים צעירות שחלו בסרטן השד.

אתרי מידע מומלצים:
האגודה למלחמה בסרטן: www.cancer.org.il
ASCO: www.cancer.net