סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בקרב נשים בישראל ובעולם המערבי בכלל. מעל ל-5,000 נשים מאובחנות עם סרטן שד בכל שנה בארץ. היחידה לאונקולוגיה של השד במרכז הרפואי שערי צדק מספקת טיפול רב-תחומי וכוללני על-ידי צוות ייעודי של מומחי סרטן השד במטרה לתת את הטיפול המיטבי ולספק מענה לכל הצרכים של המטופלות במקביל לליווי אישי. 

כל שלב בניהול המחלה דורש תשומת לב מיוחדת ומתואמת - החל מההדמיה ואבחון, טיפול והחלמה. התוכנית המקיפה שלנו מציבה את המטופלת במרכז וכוללת טיפול מקצועי המתפרס על צרכים קליניים, סוציאליים ואורח חיים. אנו, הצוות האונקולוגי ביחידת השד, עובדים לצד מנתחי שד, פלסטקיאים, גנטיקאים, מומחי שימור פריון ורפואת נשים, פתולוגים, רדיולוגים, רופאי קרינה, אחיות, עובדים סוציאליים וצוות מחקר קליני כדי לספק את הטיפול האופטימלי עבור המטופלת . בנוסף המטופלות מלוות באופן אישי ע"י אחות מתאמת של יחידת השד. 

למטופלות שנזקקות לטיפול כימי קיים במכון מכשיר "כובע קרח" ששימושו מקטין באופן משמעותי את נשירת השיער. 

אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם מומחי שימור פריון (לאתר היחידה לחצו כאן) ורפאות נשים, על מנת לתמוך בהריון לאחר סרטן השד, ניהול סרטן השד שאובחן במהלך ההיריון וניהול סימפטומים של גיל המעבר עקב הטיפולים.

למטופלות צעירות, הוקם "מרכז טליה" (לצפייה באתר לחצו כאן), המרכז היחידי בארץ המיועד לנשים צעירות שחלו בסרטן השד. 

המטופלות מופנות לייעוץ גנטי על מנת לזהות ולטפל בגורמים תורשתיים שעשויים לשנות את ההחלטה הטיפולית וכן לשפר את המעקב. לנשאיות BRCA קיימת מרפאת נג"ה (לצפייה באתר המרפאה לחצו כאן), מרפאה ייחודית לנשאיות המספקת את כל הבדיקות (גינקולוגיה, כירורגיה, גנטיקה והדמיה) הנדרשות למעקב תחת קורת גג אחת בשני ימי בדיקות מרוכזים לכל אישה. 

ביחידת השד קיימת פעילות מחקרית, תוך כדי שיתוף פעולה עם מרכזים אונקולוגים נוספים בכל העולם. המעורבות במחקרים קליניים מאפשרת נגישות לטיפולים חדשניים ומהווה בסיס להתפתחות הטיפול בסרטן השד. 

אתרי מידע מומלצים:

האגודה למלחמה בסרטן:
 www.cancer.org.il
'חזקים ביחד'- מרכזי התמיכה של האגודה למלחמה בסרטן:
https://www.cancer.org.il/template/default.aspx?PageId=6405
חלאסרטן- עמותה לחולים צעירים עם סרטן:
https://www.stop-cancer.co.il/#1rdPage
האגודה האמריקנית לאונקולוגיה קלינית הרפואית- ASCO:
 www.cancer.net

אתר מכון הסרטן הלאומי - הגוף הממשלתי האמריקני המרכזי לחקר הסרטן- National Cancer Institute- NCI