יחידת קרנית ועין חיצונית

הקרנית היא האשנב השקוף בקדמת העין. תפקיד הקרנית (יחד עם עדשת העין) הוא לאסוף ולמקד את קרני האור על הרשתית. כל פגיעה בקרנית עלולה להפריע למיקוד קרני האור על הרשתית ולגרום לירידה בחדות הראיה וסינוור כך שגם צלקת זעירה עלולה לפגוע בראיה.

הקרנית הנראית כמשטח צלול אחיד מורכבת מחמש שכבות נפרדות הצמודות זו לזו: האפיתל – זו השכבה החיצונית ביותר ומהווה מחסום מפני כניסת מזהמים לעין, השכבה האמצעית (משתית) של הקרנית מורכבת מסיבי קולגן וחלבונים. תאי האנדותל – מצפים את הקרנית בחלקה הפנימי ותפקידם להוציא את הנוזלים מהקרנית ולשמור על קרנית דקה ושקופה.

אנו במרפאת הקרנית מציעים שרות אבחנה וטיפול במחלות הקרנית ופני שטח העין: דלקת של הריסים (בלפריטיס), יובש, זיהומי קרנית ופני שטח העין, מחלות ניווניות תורשתיות ומולדות של הקרנית, קרטוקונוס, פטריגיום, בצקת של הקרנית, דלקות אלרגיות, ועוד
ברשותנו המכשירים המתקדמים בעולם לבדיקת וטיפול בקרנית: מכשירים למיפוי קרנית קדמית ואחורית, מכשיר לספירת תאי אנדותל הקרנית, מכשיר OCT להדמיית קרנית, מכשיר לבדיקת אוסמולריות הדמעות, מכשיר לצילוב קולגן הקרנית (קרוסלינקינג), מכשיר OCT  להדגמת הקרנית בזמן ניתוח השתלת קרנית, ניתוחי קרנית - כולל השתלות קרנית במגוון הטכניקות החדשות הקיימות בעולם-DSAEK DMEK, DALK, PKP.

חלק מבעיות הקרנית המטופלות במסגרת היחידה: