כף רגל סוכרתית היא זיהום, כיב או הרס רקמות עמוקות בגפה התחתונה של חולה סוכרת. מדובר בבעיה נפוצה הפוגעת קשות באיכות החיים של חולי הסוכרת ומציבה מכשול משמעותי בטיפול במחלה. פצעי כף הרגל הסוכרתית גורמים לפגיעה בתפקוד היומיומי, נכות, תחלואה חמורה, במקרים קשים אף קטיעת גפה ובמקרי קיצון מוות. 
הטיפול בכף רגל סוכרתית כולל טיפול בזיהומים, הטריות וניתוחים לצד הדרכה וייעוץ למטופלים כיצד למנוע זיהומים וסיבוכים מהמחלה. הטיפול במחלה דורש עבודת צוות והתייחסות רב תחומית ולכן צוות המרפאה עובד בשיתוף פעולה עם המחלקה לכירורגיה פלסטית, היחידה לכירורגית כלי דם והיחידה לאנדוקרינולוגיה ומטבוליזם. לצד הרופאים עובד צוות סיעודי המתמחה בטיפול בפצעים, עובדת סוציאלית, דיאטנית קלינית ופיזיוטרפיסט.

סוכרת היא מחלה כרונית שכיחה שמעמיסה נטל כבד על מערכת הבריאות. היארעות הסוכרת בישראל כמו גם בעולם נמצאת במגמת עלייה עקבית. בשנת 2011 הייתה סוכרת סיבת המוות הרביעית בישראל, ו-5.4% מכלל הפטירות (2,196 פטירות) יוחסו למחלה. 10% מן האוכלוסייה חולים במחלת הסוכרת, וכ-30% מהם יפתחו בשלב כזה או אחר כף רגל סוכרתית. ההערכה היא כי כ-50% מקטיעות הגפיים התחתונות קשורות בסוכרת.